Naujienų srautas

Kultūra2019.03.19 22:29

Šiauliai laukia „Revizoriaus“

Pagal beveik prieš du amžius parašytą Nikolajaus Gogolio pjesę „Revizorius“ Lietuvoje buvo pastatytas ne vienas spektaklis. Šį kartą Šiauliuose pjesę ėmėsi interpretuoti Aidas Giniotis. Dviejų dalių komedijoje kalbama nesenstančia korupcijos tema. Režisieriaus naujais tekstais papildytas spektaklis, taiklus humoras ir aktorių improvizacijos dar labiau atspindi nūdieną.

Šiaulių dramos teatro žiūrovai netrukus scenoje išvys režisieriaus A. Giniočio spektaklį „Revizorius“, sukurtą pagal Nikolajaus Gogolio pjesę. Prieš beveik du amžius parašytoje, pirmojoje realistinėje rusų satyroje vaizduojamas nuodėmėse ir ydose skęstančio provincijos miesto sukrėtimas, kai atvyksta revizorius. Apimti baimės, valdininkai revizoriumi palaiko atsitiktinai čia užklydusį jauną plevėsą Chlestakovą. Jis patiki aplinkinių rodoma meile ir mėgaujasi dėmesiu.

Pasak režisieriaus, revizoriaus tema ir šiandien aktuali pasaulyje, kur egzistuoja finansiniai mainai ir korupcija. Spektaklis dar papildytas naujais tekstais, keliomis siužetinėmis linijomis.

„Drįsom įdėti dar papildomą kontrapunktinę žmogeliukų, kurie apsirengę žaliai liniją, kuri būtent veda labai tiesią aktualijų liniją šiems laikams“, – pasakojo A. Giniotis.

Pagrindinį spektaklio herojų, jauną plevėsą Chlestakovą, apsimetantį revizoriumi, vaidina Gintaro Varno mokinys Arnas Ašmonas.

„Man pačiam tai jis toksai nei teigiamas, nei neigiamas. Jis tiesiog toks vaikėzas, kuris linksminasi, kuris netyčia papuolė į miestelį, kur laukė revizoriaus ir juo palaikė, tai ką jam jaunam daryti. Kadangi personažas yra labai ryškus, jis turi būti kitoks. Turi būti charekterinis, tai ir pareikalavo jėgų atrasti, kaip jis šneka, kaip jis vaikšto, kaip jis reaguoja, kaip jis žiūri, stovi“, – kalbėjo A. Ašmonas.

Prisijaukinti satyros vertą, miestelį valdančio Gorodničiaus personažą buvo sunku ir patyrusiam Šiaulių dramos teatro aktoriui Sigitui Jakubauskui.

„Revizoriaus“ premjera valstybiniame Šiaulių dramos teatre – savaitgalį.

Plačiau apie tai – Ainos Mizgirdės reportaže.

Panorama

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi