Kultūra

2019.02.28 18:37

Lietuvos dailės muziejaus vadovo konkursą laimėjęs A. Gelūnas ketina palikti Seimą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2019.02.28 18:37

Kultūros ministerijos konkursą eiti Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus pareigas laimėjęs parlamentaras Arūnas Gelūnas ketina atsisakyti Seimo nario mandato. Iš trijų pretendentų jis daugiausiai konkurso vertinimo komisijos balsų surinkęs A. Gelūnas portalui LRT.lt sakė jau kurį laiką norėjęs grįžti į kultūros sritį, todėl žada imtis naujų pareigų. 

„Pasitaikė tinkama proga. Aš planavau grįžimą į kultūrą vienu ar kitu būdu, buvo ir kitų pasiūlymų, kuriuos atmečiau. Man atrodo, kad savo gyvenimo patirtį ir tai, ką man patinka daryti, aš galiu labai gerai realizuoti šioje pozicijoje, atnešti institucijai naudos, tam tikrų naujovių, žengti strateginius, komunikacinius žingsnius, kurie padės muziejui būti geriau matomam, judėti į priekį. Tai mane labai motyvuoja.

Natūralu, kad Konstitucija neleidžia užimti tokio pobūdžio pareigų, vadovauti institucijai ir būti parlamentaru. Logiška, kad mano Seimo nario mandatas nutrūks automatiškai, kai tik pasirašysiu darbo sutartį Lietuvos dailės muziejuje“, – portalui LRT.lt sakė A. Gelūnas.

Tiksli data, kada A. Gelūnas pasirašys darbo muziejuje sutartį ir neteks mandato, nėra aiški, tačiau jis sakė manantis, kad tai turėtų nutikti kitą savaitę. Ketvirtadienį jis buvo susitikęs su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku.

Humanitarinių mokslų daktaras A. Gelūnas 2016 m. išrinktas Seimo nariu. 2012–2016 m. A. Gelūnas buvo Lietuvos ambasadoriumi nuolatinėje atstovybėje prie UNESCO, nuo 2010 m. iki 2012 m. – kultūros ministru.

Konkursą laimėjusio asmens tinkamumas eiti pareigas dar bus patikrintas teisėsaugos institucijų, kaip numatyta teisės aktuose.

Lietuvos dailės muziejaus vadovo kadencijos trukmė – penkeri metai.

Vieta gali atitekti A. Mazuroniui

Arūnui Gelūnui laimėjus Lietuvos dailės muziejaus vadovo konkursą, jo vietą parlamente turėtų užimti Andrius Mazuronis, tačiau politikas sako dar nežinantis, kaip pasielgs.

„Kai A. Gelūnas patvirtins, kai bus galutiniai sprendimai, tada galėsiu pasakyti apie savo tolesnius veiksmus“, – ketvirtadienį BNS sakė A. Mazuronis.

A. Gelūnas į Seimą 2016 metais išrinktas pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą. Kitas, negavęs mandato, šiame sąraše yra A. Mazuronis.

Tačiau jis pranešė prieš keletą savaičių pasitraukęs iš partijos. „Aš kandidatuoju į Šiaulių miesto savivaldybės tarybą su Valerijaus Simuliko judėjimo sąrašu. Manęs paprašė sustabdyti narystę, tai aš išvis nutraukiau (santykius – BNS)“, – teigė A. Mazuronis.

Liberalų sąjūdis Šiauliuose kelia savo kandidatų į savivaldybės tarybą sąrašą. Šios partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas ketvirtadienį BNS sakė žinojęs apie A. Gelūno planus dalyvauti Lietuvos dailės muziejaus vadovo konkurse.

„Gaila, kad praradome, žmogus renkasi, kaip renkasi. Manau, kad jis bus nuostabus vadovas pagal savo kompetenciją, bet buvo ir puikus kolega Seime. (...) Linkiu jam sėkmės“, – teigė E. Gentvilas.

Jis tvirtino kol kas su niekuo neaptaręs, kas galėtų ateiti dirbti į parlamentą vietoj A. Gelūno.

Jeigu A. Mazuronis atsisakytų Seimo nario mandato, toliau kandidatų sąraše įrašytas Arminas Lydeka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt