Kultūra

2018.12.24 23:49

Atrestauruoti Tiškevičių sarkofagai grįžo į Kretingą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.24 23:49

Restauruoti grafų Juozapo ir Sofijos Tiškevičių sarkofagai grįžo į senosiose Kretingos kapinėse esančią šeimos koplyčios kriptą. Restauratoriams teko gerokai paplušėti restauruojant sarkofagus, o darbą lydėjo nelaimės.

Aptikti 2014 metais koplyčios betoniniame postamente radus sarkofagus ir identifikavus palaikus, labiausiai sunykę grafų Juozapo ir Sofijos cinko sarkofagai išvežti restauruoti.

Darbas buvo patikėtas Kėdainiuose gyvenančiam meistrui Gintarui Kazlauskui, kuris anksčiau atkūrė ir penkis Kretingos miesto įkūrėjų didikų Chodkevičiųų giminės sarkofagu. Restauruojant Karaliaučiuje pagamintą grafo Tiškevičiaus sarkofagą, pasak meistro, teko pakeisti apie trečdalį elementų. Paaiškėjo, kad auksinės dekoro detalės tėra bronzos dažais dengtas cinkas.

Darbų įkarštyje restauratorius staiga susirgo, tad grafienės sarkofagą restauravo vilnietis Ramūnas Starkus. Sutapimas, bet ir šis restauratorius dirbdamas patyrė traumą. 

Po švenčių sarkofagus planuojama pašventinti, o nuo 2019 metų pavasario iki rudens koplyčioje dirbs eksponatų prižiūrėtojas ir žmonės galės apžiūrėti sarkofagus.

Plačiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.