Naujienų srautas

Kultūra2018.09.13 23:25

Rusų dramos teatras sezoną pradės O. Koršunovo statoma M. Ivaškevičiaus pjese

Lietuvos rusų dramos teatre vyksta paskutinės repeticijos prieš premjerą – naująjį sezoną pradės pirmą kartą šiame teatre spektaklį statantis režisierius Oskaras Koršunovas. Šiemet pasauliui minint 190-ąsias rašytojo Levo Tolstojaus gimimo metines, ir scenoje – veikalas apie jo gyvenimą.

„Rusišką romaną“ – pjesę apie rašytojo Levo Tolstojaus gyvenimą ir kūrybą, dramaturgas Marius Ivaškevičius rašė specialiai Maskvos Majakovskio teatrui. Pirmą kartą jis rašė didelį veiklą ne lietuviškai, o rusiškai.

Spektaklio premjera Maskvoje įvyko pernai. M. Ivaškevičius, spektaklio režisierius Mindaugas Karbauskis bei pagrindinio vaidmens atlikėja aktorė Jevgenija Simonova apdovanoti aukščiausiais Rusijos teatro apdovanojimais – „Auksinėmis kaukėmis“.

Šeštadienį Lietuvos rusų dramos teatre – šios pjesės premjera Lietuvoje. 

„Brendo dvejus metus. Aš gavau iš Jono Vaitkaus pasiūlymą, kad pjesė būtų statoma Rusų dramos teatre, bet su kitu režisieriumi. Aš sakau, kad galiu prikalbinti Oskarą, mes susitikom ir pradėjome šitą ilgą kelią“, – sakė dramaturgas M. Ivaškevičius.

M. Ivaškevičiaus pjesę stato režisierius O. Koršunovas. Tai – pirmasis jo spektaklis šiame teatre, bet ne pirmasis kūrybinis bendradarbiavimas su Mariumi. Vienas sėkmingiausių jų bendrų darbų nacionaliniame dramos teatre – spektaklyje „Išvarymas“.

Pasak režisieriaus, pjesė yra daugiasluoksnė,  joje persipina L. Tolstojaus gyvenimas, ir jo kūriniai, jo herojų gyvenimas, todėl ir spektaklyje atsiveria daug temų.

„Tai – apie moteris spektaklis, apie moterystę. Tema – ką reiškia gyventi su genijum, o ką genijui reiškia su moterimi gyventi. BBC padarė filmą apie žmones pakeitusius pasaulį. Ten yra Krišna, Buda, ir L. Tolstojus. Jis buvo pranašas, jis buvo anarchistas, kuris buvo uždraustas. Iki šiol jis leidžiamas taip. Ta knyga kalba apie blogį, kuris yra valstybė, kai bažnyčia yra valstybės ideologija“, – pasakojo režisierius O. Koršunovas.

Pagrindinį L. Tolstojaus žmonos Sofijos vaidmenį spektaklyje kuria aktorė Nelė Savičenko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi