Kultūra

2018.08.13 13:12

Lietuviškoms mokykloms užsienyje – 1200 lietuviškų grožinių knygų

LRT.lt2018.08.13 13:12

Švenčiant atkurtos Lietuvos šimtmetį į užsienio lietuvių mokyklėles iškeliauja daugiau kaip 1200 lietuvių autorių grožinės literatūros kūrinių, skirtų vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, praneša vyriausybė.

Dovanos turėtų pasiekti gausiausias lietuvių bendruomenes turinčių šalių (JAV, Didžioji Britanija, Airija, Rusija (Karaliaučiaus sritis), Norvegija) mokyklas, kurios turi nuolatines patalpas, taip pat ambasadas.

Reikalingų knygų sąrašą sudarė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus specialistai.

Tikimasi, kad ši Lietuvos dovana paskatins užsienyje gyvenančius mūsų tautiečių vaikus bei jaunimą dar intensyviau domėtis lietuvių kalba ir skaitant lietuvių autorių knygas stiprinti ryšį su Lietuva.

 „Lietuvių kalba – be galo svarbi mūsų valstybės dalis, prisidėjusi prie Lietuvos tapatybės kūrimo ir  išsaugojimo. Knyga mūsų istorijoje jau tapo simboliu. Skaitydami lietuvių kalba kartu su žodžiais perimame turtingą savo kultūrą, augame kaip asmenybės. Tikiu, kad ši simbolinė „Šimtmečio dovana pasauliui“ paskatins ir įkvėps Lietuvos ateities kūrėjus ir toliau pažinti, švęsti bei drauge kurti mūsų visų bendrą valstybę“, – vyriausybės pranešime teigia iniciatyvos globėjas premjeras Saulius Skvernelis.

Šis projektas –  vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio skyriaus inicijuota „Šimtmečio dovana pasauliui“, skirta išeivijoje gyvenantiems ir lietuvių kalbą puoselėjantiems tautiečiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt