Kultūra

2018.07.14 12:45

Pasižvalgykite: Anykščiuose ūžia festivalis „Devilstone 2018“

LRT.lt 2018.07.14 12:45

Anykščiuose tęsiasi dešimtasis „Devilstone“ – intensyvus keturių dienų rokenrolo savaitgalis, pastaraisiais metais sutraukiantis bent 6 tūkst. alternatyvios muzikos gerbėjų.  

Ketvirtadienį „Devilstone“ tradiciškai atidarė Rytų scena, kurioje pasirodė šeši atlikėjai. Scenoje pirmieji pasirodė lietuviai ORB, o ledus pramušė pankiškas veržlios energijos pliūpsnis „Cocaine Piss“ iš Belgijos. Lietuviai „Awakening Sun“ koncertų eigą pakreipė kiek sunkesne linkme, tačiau „sunkiausios“ ketvirtadienio grupės titulas neabejotinai atiteko danams BAEST, kurie yra žinomi dėl gebėjimo susikalbėti su bet kokia publika. Tikėtina, kad daliai „devilstonerių“ tai buvo pirmasis gyvenime moshpitas skambant kokybiškam skandinaviškos tradicijos death metalui.

Rytų sceną atmosferiškomis post-punk intonacijomis uždarė kanadiečių ketvertas „Preoccupations“, tačiau bene daugiausia publikos entuziazmo susilaukė belgai „Steak Number Eight“, sužavėję dinamišku, ekspresyviu ir įtraukiančiu pasirodymu. „Steak Number Eight“ jau dabar galima drąsiai vadinti vienu ryškiausių „Devilstone 2018“ atradimų.

Dainuvos slėnis tapo „Devilstone“ namais su kūrybinėmis dirbtuvėmis, „Masinės hipnozės“ parodomis ir performansais bei maisto ir poilsio erdvėmis. „Devilstone 2018“ tęsis iki liepos 15 d., sekmadienio.

Akimirkos iš festivalio – LRT fotografo E. Genio nuotraukų galerijoje. Daugiau informacijos apie renginį čia.