Kultūra

2018.04.21 10:38

Garsusis švedų didžėjus Avicii rastas negyvas

DELFI.lt, BNS2018.04.21 10:38

Garsus švedų didžėjus ir prodiuseris Avicii mirė sulaukęs vos 28-erių, skelbia billboard.com. Netektį jau patvirtino ir jo atstovė spaudai Diana Baron.

„Su didžiuliu liūdesiu pranešame, kad netekome Tim Bergling, dar žinomo kaip Avicii. Jis rastas negyvas Maskate, Omane, šį penktadienį po pietų vietos laiku. Jo šeima priblokšta ir mes prašome visų gerbti jų privatumą šiuo sunkiu metu. Jokių papildomų pareiškimų nebus“, – rašė ji.

Aplinkybės ir mirties priežastis kol kas neskelbiamos.

Viešbučio „Muscat Hills Resort“ didžėjus Maitrai Joshi sakė matęs Avicii Maskate.

„Kitą dieną vėl jį mačiau, jis elgėsi draugiškai, kukliai, padarė kelias nuotraukas“, – elektroniniame laiške naujienų agentūrai AFP rašė M. Joshi.

Avicii buvo populiarus šokių muzikos prodiuseris ir didžėjus. Jis pelnė du MTV apdovanojimus, tapo Billboard laureatu ir buvo dukart nominuotas „Grammy“.

Garsaus muzikanto mirtis sukrėtė jo fanus visame pasaulyje. Pastarieji metai jam buvo ypač sėkmingi, o muzikos pasaulyje žinomumas tik didėjo.

Avicii buvo tarp pirmųjų didžėjų, prasiveržusių į pagrindinę muzikos srovę. Jis sukūrė pasaulinį hitą iš „Coldplay“ dainos „A Sky Full of Stars“, kuriai pridėjo energingą elektroninį elementą.

Jis taip pat padėjo įrašyti naujausią Madonnos albumą. Socialiniame tinkle „Instagram“ ši popmuzikos superžvaigždė paskelbė savo ir Avicii nuotrauką, prie kurios prirašė: „Taip tragiška. Sudie, brangus mielas Timai. Išėjęs per greitai.“

Tarp didžiausių jo individualių hitų yra „Wake Me Up“, kuris 2013 metais Europoje buvo atsidūręs populiariausių dainų sąrašų viršūnėse.

2015 metais jis didžėjavo per Švedijos princo Carlo Philipo ir jo nuotakos Sofios vestuvių priėmimą. Pasirodžius naujienoms apie Avicii mirtį karališkoji pora paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma: „Mums teko garbė jį pažinoti... Žavėjomės juo kaip menininku ir kaip nuostabiu žmogumi.“

Švedijos premjeras Stefanas Lofvenas pavadino Avicii „vienu didžiausių šiuolaikinių muzikos vardų Švedijoje“.

Tačiau įdomu tai, jog dar prieš keletą metų jis paskelbė nutrauksiantis koncertinę veiklą. Savo sprendimą jis aprašė atvira žinute, kurią skyrė gerbėjams.

„Skyriau laiko pasivažinėti po JAV su savo draugais ir komanda. Tam, kad tiesiog pasižvalgyčiau ir iš naujo viską apgalvočiau. Tai padėjo suprasti, kad man reikia pokyčių, kurių norėjosi jau kurį laiką“, – tuomet rašė jis.

Jo aplinka svarstė, jog galbūt jaunasis atlikėjas pavargo nuo dėmesio ir nebuvo tam pasirengęs, tačiau po kurio laiko jis ir vėl grįžo į muzikos pasaulį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.