Naujienų srautas

Kultūra2017.12.30 19:22

Po gaisro atnaujinti Kompozitorių namai

Kompozitorių namai Vilniuje po to, kai prieš dvejus metus pastatą nuniokojo gaisras, vėl atveria duris. 200 tūkst. eurų kainavęs remontas namams grąžino XX a. modernizmo stilių. Pasak Kompozitorių sąjungos, jau po Naujųjų koncertai bus rengiami net trijose erdvėse.

Prieš dvejus metus dėl senos elektros instaliacijos kilęs gaisras Kompozitorių namams smarkiai pakenkė. Sudegė ar aprūko visas antrasis aukštas. Nuogąstauta, kad Kompozitorių sąjunga neteko ir unikalių garso įrašų. Tačiau kolekcija atkurta.

Valstybės rezervo ir Kompozitorių sąjungos skirtomis lėšomis pastatui grąžintas architekto Vytauto Čekanausko 1967 m. sukurtas vaizdas. Pastatas Vilniuje – išskirtinis savo architektūra. Po gaisro čia pakeisti langai, grindų danga, elektros instaliacija, restauruoti šviestuvai, sienos, kai kurie baldai.

Kompozitorių sąjungos pirmininkas sako, kad 200 vietų salė ir jauki fojė jau kitąmet taps daugiafunkciu kultūros centru.

„Muzika yra tam tikra architektūra, o architektūra šito pastato yra tikrai labai įdomi Vilniaus mastu, tai ta jungtis gali įkvėpti įvairiems naujiems sprendimams. Gal naujiems tarpdisciplininių menų ar eksperimentinių menų, šita salė yra tikrai tinkama, taip sakant keistesnio meno renginiams“, – kalbėjo Kompozitorių sąjungos pirmininkas Mykolas Natalevičius.

Kol vyko remontas, koncertai organizuoti tik Kompozitorių namų rūsyje įsikūrusioje garso įrašų studijoje. 50 vietų salėje daugiausia kviesti vieno stiliaus, laisvojo džiazo, muzikantai.

„Orientuojamės į kažkokią tai siaurą sritį, bet toj siauroj srity tie mūsų koncertai labai aukšto lygio, kadangi muzikantai iš viso pasaulio, tai net gi ne vietiniu masteliu, o pasauliniu masteliu pakankamai žinomi muzikantai“, – sakė įrašų studijos „MAMA studios“ vadovas Arūnas Zujus.

Pasak studijos vadovo, suremontuotos Kompozitorių namų erdvės atveria galimybę šią vietą Žvėryne paversti išskirtiniu skirtingų stilių koncertų, susitikimų su įdomiais atlikėjais, kompozitoriais centru.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi