Kultūra

2016.11.11 23:14

Gintaro muziejuje – metalo ir juvelyrikos paroda

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.11.11 23:14

Gintaro muziejuje atidaryta metalo meno ir juvelyrikos paroda „Stotelė – jūra“. Parodoje eksponuojami Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytojų ir studentų darbai.

Parodoje eksponuojami darbai, sukurti per pastaruosius šešerius metus. Čia – ir tik metus studijuojančių, ir vyresnių kursų studentų kūryba. Taip pat – jų dėstytojų darbai.

„Kadangi kiekvieną semestrą studentas turi galimybę pasirinkti savo mokytoją, kuris bus jo mentoriumi, būtent iš šio žmogaus studentas semsis patirties, stilistikos. Mes pamanėme, kadangi dėstytojas nuo mokinio neatsiejama grandis, tai būtina įtraukti ir juos į šią parodą“, – sakė parodos kuratorė Gabrielė Pranevičiūtė.

Čia yra dirbinių iš sidabro, bronzos ir žalvario, net auksuotų. Studentai taip pat naudoja ir juvelyrikoje neįprastas medžiagas – plastiką, papje mašė masę.

Pasak parodos koordinatorės, Europoje juvelyrika iš tradicinio amato jau išaugo į savarankišką  meno formą. Lietuvoje ši tendencija tik pradedama justi. Lietuvių darbai jau stebina technika ir kompozicijomis. 

Paroda Palangos Gintaro muziejuje veiks iki gegužės pradžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.