Kultūra

2021.10.26 23:26

Mirė poetas Robertas Keturakis

atnaujinta 07.19
LRT.lt, BNS2021.10.26 23:26

Eidamas 87 metus mirė lietuvių rašytojas, poetas Robertas Keturakis.

„Daugybė literatų jautė nuoširdžią kūrybinę jo paskatą ir dėmesį. Jis įžvelgdavo talento blyksnius, jais džiaugėsi. Kilnus, doros ir taurumo įsikūnijimas, šviesusis Riteris. Ir gyvenime, ir kūryboje. Nuolat siekė Amžinybės šviesos. Į ją ir nukeliavo. Lenkiamės Jo šviesiam atminimui“, – teigiama Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus paskelbtoje užuojautoje.

Poetas gimė 1935 metais Jonučiuose. 1963 Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą ir literatūrą. 1967–1991 dirbo žurnalo „Nemunas“, 1991–1997 – žurnalo „Santara“ redakcijose. Vėliau buvo Vytauto Didžiojo universiteto leidyklos ir laikraščio „Kauno žinios“ redaktorius.

Poetas yra išleidęs keliolika eilėraščių rinkinių, tarp jų – 1988-ųjų Poezijos pavasaryje apdovanotą „Amžinai laikinai“ (1987 m.), taip pat apybraižų, esė rinkinius, poemas „Žemės vardas“ (1981 m.), „Septyni kalavijai“ (1989 m.), „Jotvingiai“ (2011 m.), istorijos paveldo metraščio „Terra Jatwezenorum“ („Jotvingių kraštas“) I ir II tomus (2011 m.) ir t. t.

Kultūra

Kaip skelbia VDU, R. Keturakio kūryba versta į latvių, estų, gruzinų, lenkų, ukrainiečių, rusų, armėnų, vengrų, kirgizų kalbas. Pastaruoju metu jo eilėraščiai buvo išversti į italų kalbą. Rašytojas taip pat į lietuvių kalbą vertė kitų šalių autorių kūrinius.

Poezijos pavasaris - 2010. Pabaigos vakaras

Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje ir Garliavos Jonučių progimnazijoje įkurti R. Keturakio kabinetai.

R. Keturakis 1988 metais pripažintas Poezijos pavasario laureatu, 2005 metais apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, yra laimėjęs Jono Aisčio literatūrinę premiją, 2012 metais poetui skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, pernai jam įteiktas pasidabruotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalis.

Premjerė reiškia užuojautą

„Netekome jautraus ir itin atidaus gimtajam žodžiui rašytojo, kurio visą kūrybą lydėjo doros ir taurumo motyvai, aukšti etikos reikalavimai. Šis kultūrai pasišventęs žmogus į literatūrą palydėjo daug talentų ir visada džiaugėsi naujais atradimais. Dėl Roberto Keturakio mirties reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams ir visiems, kuriems teko pajusti šios šviesios asmenybės šilumą“, – sakoma Ingridos Šimonytės užuojautoje.

Kultūros namai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt