Kultūra

2021.03.24 10:17

Robertas Šervenikas tapo Kauno valstybinio choro vadovu: prieš tris mėnesius nebūčiau kandidatavęs

Marius Eidukonis, Gabija Narušytė, LRT KLASIKA laida „Pakeliui su klasika“2021.03.24 10:17

„Aš pats norėjau šito impulso. Man jis buvo reikalingas ir aš jaučiu, kad galiu duoti impulsą ir chorui“, – LRT KLASIKOS laidai „Pakeliui su klasika“ sako naujasis Kauno valstybinio choro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas Robertas Šervenikas. Šias pareigas jis užėmė laimėjęs konkursą, kuriame iš viso dalyvavo trys kandidatai.

„Noriu ir toliau būti muzikoje ir įgyvendinti idėjas. Neslėpsiu, jeigu toks konkursas būtų paskelbtas prieš tris mėnesius, aš jame nebūčiau dalyvavęs ir paklaustas būčiau atsakęs, kad tikrai nesirengiu imtis choro dirigento ir meno vadovo pareigų, bet susiklostė tokia situacija ir aš nusprendžiau dalyvauti konkurse“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.


R. Šervenikas turi orkestrinio ir chorinio dirigavimo diplomus, tačiau neslepia, kad nors chorinio dirigavimo specifika nebuvo pamiršta, dabar į ją reikės labiau pasigilinti.

„Aš ir dirbdamas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre susidurdavau su solistais ir su choru. Kiekvienas toks kolektyvas turi savo specifiką. Dirigavau ir programoms, parengtoms kartu su Kauno valstybiniu choru, parengiau programų ir su kitais chorais. Aš noriu toliau puoselėti ir vystyti šį chorą. Galima daug padaryti, kai dirbi su tokiu kolektyvu. Manau, kad kūrybinis bendradarbiavimas duos abipusės naudos. Bus smagu tiek man, tiek chorui“, – įsitikinęs naujasis choro vadovas.

Kaip vieną iš savo pareigų R. Šervenikas įvardija gerų balsų paiešką, kad jie taptų šio choro šeimos dalimi.

„Tam, kad pritrauktum į chorą naujų balsų, kai atsiranda jiems vietos, reikia ieškoti ir domėtis bei motyvuoti žmones. Juk yra tokių, kurie niekada nepagalvojo, kad galėtų dainuoti chore, tačiau, kai pabando, padainuoja, pamilsta profesiją. Viena iš mano pareigų, kad į chorą ateitų geri balsai, kurie pritaptų prie tos šeimos, kuri dabar yra. Susiformavęs branduolys visados turi turėti naujų jėgų ir balsų, negriaunant to, kas padaryta. Šis choras – tai kolektyvas, turintis ne tik istoriją, bet ir aukštą kokybę“, – tvirtina muzikas.

R. Šervenikas didelių pokyčių choro kūrybiniame kelyje nežada, tačiau teigia, kad pasistengs įgyvendinti savo seniai puoselėtas mintis, susijusias su chorine muzika: „Šis choras nepasisuks 180 laipsnių ir neplauks į mažą uostą. Choras išplaukęs į tarptautinius kūrybinius vandenis ir turi milžinišką repertuarą, kuriame yra ir didelių formų kūrinių, ir net operų. Galima tik toliau tęsti, kas yra padaryta, ir pridėti tai, kas, man atrodo, būtų įdomu tiek Lietuvos publikai, tiek pačiam chorui.“

„Mano idėjų sumanymai yra atėję iš labai labai anksti, kai aš tas mintis norėjau įgyvendinti, bet neturėjau galimybių. Kai susipažinsiu artimiau su kiekvienu choro artistu ir sužinosiu jų lūkesčius, galėsiu tiksliau pasakyti, kuria kryptimi ir kaip mes plauksime. Savo idėjomis ir sumanymais noriu dalytis su kolektyvu. Noriu, kad jie turėtų energijos ir noro eiti ir vystytis toliau. Tikiuosi, kad visi drauge žiūrėsime į vieną pusę. Tai labai svarbu kolektyve“, – sako dirigentas.

Kauno valstybiniame chore dainuoja 80 dainininkų. Mišraus choro repertuare – daugiau nei 250 didelės apimties vokalinių instrumentinių kūrinių iš pasaulinės muzikos klasikos.

Taip pat skaitykite

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt