Kultūra

2016.04.06 23:59

Režisierius C. Graužinis pristato spektaklį pagal K. Binkio poemą

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.04.06 23:59

Režisierius Cezaris Graužinis ir jo grupė rengiasi savaitgalio premjerai – spektakliui pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris“. Kaip sako kūrėjai, tai, ko gero, pirmas kartas, kai profesionalaus teatro scenoje atgyja šis K. Binkio kūrinys.

Režisierius sako, kad spektaklis „Tamošius Bekepuris“ Cezario grupei bus naujas žanras. Folklorinė pankoratorija, taip įvardija jo žanrą. Pasak jo, poema, kurią K. Binkis parašė prieš daugiau nei 80 metų, aktuali šiandien ir tai bus ne tik šmaikščios satyros pristatymas, bet ir ironiškas žvilgsnis į tai, kaip gyvename šiandien.

„K. Binkį pasirinkome dėl to, kad jis buvo linksmas ir laisvas vyras, atrodo, šitų dviejų dėmenų labai trūksta dabartiniame gyvenime ir tai bus toks savotiškai naujas žingsnis Cezario grupės veikloje, nes žanras mums naujas ir keistas, aš jį įvardinčiau kaip foklorinę pankoratoriją“, – pasakoja režisierius.

Spektaklyje skambės grupės „Sutemų raudos“ gyvai atliekama muzika, kurią specialiai spektakliui sukūrė kompozitorė Ieva Baranauskaitė. 

„Pagrindinis raktinis žodis, kurį įvardino Vilma, yra baimė. Pradėjau ieškoti tembrų, melodijų, garsų, kad sukurčiau koncepciją baimė, ir gimė gal pusiau Balkanų stilius“, – sako kompozitorė I. Baranauskaitė.

Spektaklyje vaidina aktorės Brigita Arsobaitė, Vilma Raubaitė, Tamošių Bekepurį vaidina aktorius Paulius Čižinauskas. 

„Noriu pasakyti, kad Tamošių repetuodamas supratau, jog Tamošius yra archetipinis veikėjas, gyvenantis kiekviename vyre, ir aš jį atradau savyje, būti Tamošiumi viena, o gyvenime sudėtingiau, – lygina aktorius P. Čižinauskas. – K. Binkis parašė tarsi lengvo humoristinio žanro kūrinį, jis atskleidė rimtesnius dalykus apie Lietuvą. K. Binkis tarsi Šekspyras atsuko veidrodį į Lietuvą, į publiką.“

Spektaklio „Tamošius Bekepuris“ premjera vyks „Menų spaustuvėje“ šį sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.