Kultūra

2016.03.31 08:07

Festivalis „Sugrįžimai“ grįžta jau 18 kartą

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.03.31 08:07

Lietuvos muzikų rėmimo fondas 18-tą kartą kviečia į „Sugrįžimų“ festivalį. Tai išskirtinių koncertų ciklas, kuriame galima išvysti talentingiausius Lietuvos atlikėjus, studijuojančius ar dirbančius užsienyje.

Noras tobulėti gabius muzikantus vilioja studijuoti pas žymiausius Europos dėstytojus. Unikalią progą – išgirsti, kas ateityje mūsų šalį garsins pasaulyje – suteikia Lietuvos muzikų rėmimo fondas. Į 15 festivalio „Sugrįžimai“ koncertų pakviesta per 20 užsienyje gyvenančių menininkų. Su jais gros ir svečiai iš 9 šalių. 

„Tai yra puiki proga parodyti, kad tie ryšiai su Lietuva nenutrūksta. Tų atlikėjų, kurie trumpam išvyksta iš gimtinės, jokiu būdu negalima pavadinti emigrantais“, – pianistas Augustinas Eidukonis.

Vokietijoje, Liubeko muzikos akademijoje, studijuojantis A. Eidukonis repetuoja su klarnetininke Morta Kačionaite, kuri grįžo į Lietuvą studijuoti po to, kai muzikos mokyklą baigė Mančesteryje, Didžiojoje Britanijoje. 

„Tik pabuvus ilgiau užsienyje supratau, kokia šalis yra Lietuva, kokia čia gamta ir be galo pasiilgau namų“, - sakė muzikė M. Kačionaitė.

Vilniaus paveikslų galerijoje ketvirtadienį abu muzikantai gros su savo broliais, kurie dar mokosi M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Šių metų festivalis išsiskiria vokalistų gausa. Antradienį Vilniaus rotušėje dainavo Londono nacionalinės operos studijos stažuotojas, baritonas Romanas Kudriašovas ir Londono Karališkosios muzikos akademijos studentė, mecosopranas Laura Zigmantaitė. Operinės muzikos mėgėjai po dviejų savaičių išgirs ir Milano teatro „La Scala“ akademijos auklėtinį, baritoną Modestą Sedlevičių. Festivalis „Sugrįžimai“ vyks iki gegužės 10-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.