Kultūra

2016.02.29 10:12

Sostinėje – senųjų Italijos meistrų įkvėpti darbai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.02.29 10:12

Justinas Krasuckas – Vilniuje gyvenantis ir kuriantis tapytojas, kurio senųjų Italijos meistrų įkvėptus darbus galima apžiūrėti sostinėje.

Ryškūs žmonių veidai, žemiškos spalvos ir paveiksluose perteikta realistiška atmosfera – tai pasitinka vos įėjus į galeriją, kurioje eksponuojami tapytojo J. Krasucko darbai. Parodos pavadinimas „Persona“ pasirinktas dėl to, kad būtent žmonės yra dažniausiai matomi tapytojo darbuose. J. Krasuckas sako, kad tapant jam labai svarbu jausti ryšį su pozuotoju, todėl beveik visi jo paveiksluose vaizduojami žmonės – menininkui gerai pažįstami.

 „Mane visų pirma domina žmogus, aš labai domiuosi žmogaus psichologija, žmogaus emocijomis, visais dalykais, kas sudaro žmogų. Ir taip pat man patinka vizualus žmogaus variantas. Tarkim, skirtingos proporcijos ar unikalumas kiekvienos žmogaus, nes mes ne visi vienodi, dėl to man ir įdomu tas skirtumas“, – pasakoja tapytojas.

Gamta – tai pat dažnas motyvas J. Krasucko tapyboje. Ji supa paveiksluose vaizduojamus žmones, menininko kūryboje gausu ir atskirų peizažų. Gamta dailininkui yra vienas iš didžiausių įkvėpimo šaltinių, nutapytos vietos taip pat dažniausiai pažįstamos, paveiksluose daug Aukštaitijos, iš kurios ir kilęs Justinas.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.