Kultūra

2020.06.11 15:25

Jau tradicija tapusioje parodoje – žymių menininkų interpretacijos angelo tema: nuo iškilmingų iki ironiškų

LRT.lt2020.06.11 15:25

Videniškių vienuolyno muziejuje jau ne pirmais metais vykstanti paroda „Angelai“ pritraukia žinomus Lietuvos menininkus, kurie nėra bandę kurti angelo, arba tai jų mylima ieškojimų tema, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Neeilinė aplinka su 17–18 amžiaus statiniais – bažnyčia ir infulato rezidencija, palaimintojo Mykolo Giedraičio asmenybė tartum savaime formuoja ir sakralią profesionalaus meno parodos strategiją bei koncepciją.

Po barokiniais skliautais savąsias angelų vizijas pristato įvairių kartų menininkai. Vakarietiškoje tradicijoje angelas – pusiau dieviška būtybė, tarpininkas ir pasiuntinys tarp Dievo ir žmogaus, kiekvieno asmens globėjas, paprastai vaizduojamas kaip sparnuota belytė, kūnišku grožiu (nors iš tiesų fizinio pavidalo neturinti) būtybė.

Paroda atidaroma birželio 20 dieną 13 val. Videniškių vienuolyno muziejuje ir veiks iki rugsėjo 2 dienos. Didžioji dalis kūrėjų laikosi šio ikonografinio kanono, papildydami jį savosiomis, personalizuotomis interpretacijomis. Kai kurių autorių pamatyti angelai yra šventi ir dvasiškai pakylėti, kitų pristatyti šmaikščiai ar ironiškai, išryškinant jų žmogiškąjį pradą, nes kaip pasakė vienas iš parodos dalyvių: „...geras žmogus juk taip pat yra angelas...“.

Šių metų dalyviai: Rimvidas Stankevičius, Lena Chvičija, Jūratė Rekevičiūtė, Onutė Juškienė, Romualdas Balinskas, Kristina Norvilaitė, Vidas Poškus, Jurga Šarapova, Vanda Padimanskaitė, Aistė Gabrielė Černiūtė, Danielius Rusys, Arvydas Martinaitis, Ula Šimulynaitė, Artūras Braziūnas, Nijolė Vilutienė, Aušra Vaitkūnienė, Dovilė Bilkštienė, Rebeka Bruder, Rasa Leonavičiūtė, Aleksandras Vozbinas, Mikalojus Povilas Vilutis, Audronė Petrašiūnaitė, Eglė Velaniškytė, Ričardas Garbačiauskas, Sigita Maslauskaitė, Eimantė Šimkutė, Adelė Liepa Kaunaitė, Eglė Vertelkaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.