Kultūra

2020.04.27 09:15

Lietuvių kilmės fotografas Kulikauskas: svarbiausia nepasiduoti ir vienas kitą palaikyti

nuotraukų galerija
Agnė Kairiūnaitė-Albright, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.27 09:15

„Šiuo metu visuomenėje pastebiu daug daugiau pagarbos vienas kitam“, – LRT RADIJUI sako Los Andžele gyvenantis lietuvių kilmės fotografas, Dizaino koledžo dėstytojas Jonas Kulikauskas.

Kai daugelis žmonių visame pasaulyje pergyvena prastovas ar net prarado darbus, fotografas J. Kulikauskas sako, kad šiuo metu yra itin užsiėmęs. „Po 30 metų grįžau į universitetą. Dabar bandau įgyti magistro laipsnį, kadangi noriu būti profesorius“, – sako lietuvių kilmės fotografas Amerikoje.


J. Kulikauskas jau 18 metų mokytojauja Dizaino koledže. „Ten turiu grafikos dirbtuves-studiją“, – sako Los Andžele gyvenantis fotografas.

Pašnekovas tikina, kad meno srities koronavirusas labai nepaveikė. Tiesa, pripažįsta jis, parodos Amerikoje yra atšauktos.

„Nepaisant to, menininkai užsiėmę savo kambariuose: krapštosi, dirba, bando kažką sukurti, – optimistiškai kalba Amerikos lietuvis. – Bendrai manau, kad nuotaika yra „OK“. Dauguma vienas kitą palaiko, yra daugiau to „respect“. Šiuo metu visuomenėje pastebiu daug daugiau pagarbos vienas kitam.“

Pašte, parduotuvėje ar tiesiog gatvėje žmonės vienas kitam pamojuoja. Nepažįstamiems. Tai tas man yra labai malonu.

Menininkas sako, kad žmonės, bent jau Los Andžele, tapo supratingesni vienas kitam. „Pašte, parduotuvėje ar tiesiog gatvėje žmonės vienas kitam pamojuoja. Nepažįstamiems. Tai tas man yra labai malonu, – visuomenės gyvenimą karantino metu vakarinėje JAV pakrantėje apibūdina J. Kulikauskas. – Tai nėra įprasta Los Andžele.“

Los Andželas Amerikoje, o ir visame pasaulyje, garsėja kino industrija. Pasak J. Kulikausko, aktoriams ir muzikantams šiuo metu yra sunkesnis metas, mat „namuose nepasikrapštysi“.

„Pažįstu nemažai muzikantų. Kasdien jie ką nors sukuria ir pagroja per feisbuką. Nemažai menininkų kažką dabar kuria, o tai galės parodyti ateityje. Rašytojams, manau, dabar yra labai geras laikas kažką parašyti“, – samprotauja fotografas.

Pašnekovas sako aktyviai ieškantis profesoriaus darbo JAV universitetuose nuo ateinančio rudens. Pasak jo, įdomu yra tai, kad dauguma adresatų nežino, ar apskritai to darbo bus.

„Nusiunčiau 20 anketų. Jau pradedu gauti atsakymus. Dažniausiai jie yra neigiami, – tikina J. Kulikauskas. – Yra atrašiusių, kad to darbo visai nebus arba paieška bus atidėta iki kito pavasario. Nežinia kaip čia bus.“

Fotografas ragina menininkus nenuleisti rankų ir parodyti, kad lietuviai yra galingi. Pasak jo, lietuviai turi mažos šalies bruožą, tad visada turi įrodinėti, kad yra talentingi, stiprūs ir galingi, o tai, pasak jo, daro menininkus stipresnius.

Plačiau – radijo įraše

Parengė Vismantas Žuklevičius