Kultūra

2020.03.17 10:06

12 garsių muziejų siūlo virtualias ekskursijas, kuriose galite dalyvauti, nepakildami nuo sofos

LRT.lt2020.03.17 10:06

„Travel and Leisure“ siūlo aplankyti geriausius pasaulio muziejus nuo Londono iki Seulo, patogiai įsitaisius savo namuose. O nuo kovo 16 d. iki kovo 22 d. kiekvieną vakarą 19:30 val. galėsite nemokamai internetu stebėti Niujorko metropoliteno operos pastatymus.

Yra būdų pasikultūrinti ir bent šiek tiek praplėsti akiratį, net ir neišeinant iš namų. „Fast Company“ teigimu, „Google Arts & Culture“ subūrė daugiau kaip 500 viso pasaulio muziejų ir meno galerijų, kad galėtų pasiūlyti virtualias ekskursijas po garsiausius ir įspūdingiausius muziejus, apžiūrint svarbiausius juose saugomus eksponatus.

Taigi turite galimybę apsilankyti muziejuje, taip ir nepakilę nuo sofos.

„Google Arts & Culture“ kolekcijoje rasite Britų muziejų Londone, Van Gogho muziejų Amsterdame, Gugenheimo muziejų Niujorke ir šimtus kitų vietų, kur galite įgyti istorijos, meno ir mokslo žinių. Ši kolekcija ypatingai pravers studentams ir moksleiviams, nenorintiems apleisti mokslų, kol universitetai ir mokyklos uždaryti.

Pateikiame vos keleto muziejų, siūlančių virtualias ekskursijas, sąrašą:

Britų muziejus, Londonas

Šis įspūdingas Londono širdyje įsikūręs muziejus suteikia virtualiems lankytojams galimybę pasivaikščioti po dengtą Didįjį kiemą, apžiūrėti senovinį Rozetos akmenį ir Egipto mumijas. Virtualios ekskursijos metu trėsite galimybę pamatyti ir šimtus kitų eksponatų.

Gugenheimo muziejus, Niujorkas

„Google“ programėlė „Street View“ suteikia lankytojams galimybę net neišėjus iš namų apžiūrėti garsiuosius Gugenheimo spiralinius laiptus. O nuo ten įspūdingi impresionistų, postimpresionistų, modernaus ir šiuolaikinio meno darbai jau ranka pasiekiami.

Nacionalinė meno galerija, Vašingtonas

Internete galima rasti dvi šio garsiojo Amerikos meno muziejaus parodas. Pirmoji yra Amerikos mados nuo 1740 m. iki 1895 m. paroda, kurioje gausu kolonijinio ir revoliucijos laikotarpio eksponatų. O antroji – Nyderlandų baroko epochos dailininko Johanneso Vermeerio paroda.

Orsė muziejus, Paryžius

Galite virtualiai pasivaikščioti po šią populiarią galeriją, kurioje sukaupta dešimtys garsiausių prancūzų dailininkų, gyvenusių ir dirbusių laikotarpiu nuo 1848 m. iki 1914 m., darbų. Pasidairykite į Claude Monet, Paulio Cezanne ir Paulio Gauguino šedevrus.

Nacionalinis modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus, Seulas

Į vieną populiariausių Pietų Korėjos muziejų galite patekti iš bet kurios pasaulio vietos. Virtuali „Google“ ekskursija lydės jus, besidarančius į Korėjos ir kitų šalių šiuolaikinio meno šedevrus, per visus 6 muziejaus aukštus.

Pergamono muziejus, Berlynas

Vienas didžiausių Vokietijos muziejų – Pergamonas – tikrai turi ką pasiūlyti net ir tiems, kurie fiziškai negali jame apsilankyti. Šiame istorijos muziejuje galima rasti daugybę senovinių eksponatų, įskaitant Ištarės vartus, ir, be abejo, Pergamono altorių.

Valstybinis muziejus, Amsterdamas

Tyrinėkite Nyderlandų aukso amžiaus šedevrus, įskaitant ir Johanneso Vermeerio bei Rembrandto darbus. „Google“ siūlo virtualią ekskursiją po šį muziejų, tad turite galimybę pasijusti taip, tarsi savomis kojomis vaikščiotumėte jo salėmis.

Van Gogho muziejus, Amsterdamas

Visi šio tragiško likimo genialaus dailininko gerbėjai gali iš arti (arba beveik iš arti) pasidairyti į jo darbus, virtualiai apsilankę jam skirtame muziejuje, saugančiame didžiausią Vincento van Gogho kūrinių kolekciją: daugiau kaip 200 tapybos darbų, 500 piešinių ir daugiau kaip 750 asmeninių laiškų.

J. Paul Getty muziejus, Los Andželas

Šiame Kalifornijoje įsikūrusiame muziejuje galima rasti net 8 a. Europos meno pavyzdžių. Leiskitės į virtualią ekskursiją ir susipažinkite su gausia dailės, grafikos, skulptūros, rankraščių ir fotografijos kolekcija.

Uficių galerija, Florencija

Šioje šiek tiek mažiau žinomoje galerijoje puikuojasi vienos garsiausių Florencijos šeimų – Medici – kolekcija. Pastatą, kuriame įsikūrusi galerija, 1560 m. specialiai Cosimo I de`Medici užsakymu suprojektavo Giorgio Vasari, tačiau šiuo metu jį apžiūrėti galima iš bet kurio pasaulio kampelio.

MASP, San Paulas

„Museu de Arte de São Paulo“ yra ne pelno organizacija ir pirmasis Brazilijoje modernaus meno muziejus. Atrodo, kad skaidriuose peršviečiamuose rėmeliuose sukabinti meno kūriniai tarsi kybo ore. Leiskitės į virtualią kelionę ir įsitikinkite patys.

Nacionalinis antropologijos muziejus, Meksikas

1964 m. pastatytame muziejuje saugomas ikikolumbinių Meksikos civilizacijų archeologinis ir istorinis paveldas. Net 23 muziejaus salėse gausu senovinių eksponatų, įskaitant ir keletą Majų civilizacijos artefaktų.

Apmaudu, bet ne visi populiarūs meno muziejai ir galerijos buvo įtraukti į „Google Arts & Culture“ kolekciją, tačiau yra ir tokių muziejų, kurie savo iniciatyva siūlo virtualias ekskursijas. Anot „Fast Company“, norintys virtualiai apžiūrėti Luvrą, turėtų apsilankyti muziejaus interneto svetainėje.

Kitus „Google Arts & Culture“ kolekcijai priskiriamus muziejus rasite jos tinklalapyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.