Kultūra

2020.01.26 14:46

Akcija pasiteisino – muziejuose per nemokamus sekmadienius apsilankė pusė milijono gyventojų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.01.26 14:46

Šie metai – antrieji, kai paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį Kultūros ministerijai pavaldžius muziejus galima lankyti nemokamai. Lietuvos muziejų asociacija sako, kad pernai pradėjus akciją, muziejuose per nemokamus sekmadienius apsilankė pusė milijono gyventojų.

Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas LRT RADIJUI teigia, kad pasiteisino pernai pradėta akcija leisti gyventojams nemokamai apsilankyti muziejuose paskutinį mėnesio sekmadienį.

Raimundo Balzos teigimu, lankytojų skaičius auga, ir tai yra gera investicija žmonėms leidžiant susipažinti su kultūra, o muziejai finansiškai nenukenčia, nes sulaukia kompensacijų iš valstybės.

„Apsilankymų skaičius per 2019 metus yra įspūdingas. Muziejus papildomai aplankė pusė milijonų lankytojų, t. y. 12 sekmadienių, kurie buvo 2019 metais. Tai yra kompensuojamas lankytojas. Iš viso 2019 metais valstybė muziejams grąžino 1 mln. 400 tūkst. eurų. Vienam lankytojui, jeigu jų apsilankė pusė milijono, neišeina nė trys eurai. Tai didžiulė investicija, kai žmonės gali kultūringai praleisti laisvalaikį, susipažinti su kultūra, muziejuose saugomais kultūros, istorijos ir meno šedevrais“, – pasakoja Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas R. Balza.

Nemokamai galima aplankyti per 40 valstybinių muziejų ir jo padalinių. Statistika rodo, kad dažniausiai muziejuose nemokamai savaitgalį apsilanko moterys tarp 30–40 metų.