Naujienų srautas

Kultūra2020.01.22 17:59

Tomo Venclovos vakaras Berlyne ir ilgieji šimtmečio šešėliai

LRT.lt 2020.01.22 17:59

Berlyno menų akademija ir literatūros leidinys „Sinn und Form“ sausio 21 dieną surengė Lietuvos poeto, publicisto, vertėjo, literatūros tyrinėtojo prof. Tomo Venclovos vakarą. Jame taip pat dalyvavo vokiečių poetas ir eseistas Dursas Gruenbeinas ir amerikietė poetė, knygos „Nelyginant šiaurė magnetą“ bendraautorė Ellen Hinsey, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Pokalbį vedė „Sinn und Form“ (Prasmė ir forma) redaktorius Matthiasas Weicheltas, iš anglų kalbos vertė Milena Adam.

T. Venclova kalbėjo apie kūrybą, dalijosi prisiminimais apie poetę Aną Achmatovą, Lietuvos Helsinkio grupės veiklą, savo senelį klasikinės filologijos profesorių Merkelį Račkauską, emigraciją į JAV, šių dienų Lietuvos ir pasaulio aktualijas. Gausiai susirinkusi berlyniečių publika taip pat turėjo galimybę pasiklausyti T. Venclovos eilių, vokiečių kalba skaitomų D. Gruenbeino.

Šių metų „Sinn und Form“ žurnalo pirmajame numeryje pasirodė T. Venclovos tekstas „Paskutinioji Prosper Merimee novelė“ (Prosper Merimees letzte Novelle), kurį į vokiečių kalbą vertė Claudija Sinnig. Tai – ne pirmoji autoriaus publikacija šiame leidinyje. 2018-ųjų antrame numeryje pasirodė pasakojimas apie pirmąjį rusų tremtinį kunigaikštį Andrejų Kurbskį „Bergždžios pastangos“ (Der Fürst und sein Zar. Briefe aus dem Exil). Šį tekstą į vokiečių kalbą taip pat vertė C. Sinnig.

Pačioje miesto širdyje šalia Bandenburgo vartų įsikūrusi Berlyno menų akademija tęsia Prūsijos menų akademijos tradicijas ir dosniai remia literatūrą, vizualiuosius menus, kiną, architektūrą ir muziką. Akademijai gali priklausyti ne daugiau kaip 500 narių. Ši institucija kas antrą mėnesį išleidžia literatūrinį žurnalą „Sinn und Form“. Jame publikuojami literatūriniai, filosofiniai, politiniai esė, taip pat pokalbiai su žymiais rašytojais, menininkais ir mąstytojais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi