Naujienų srautas

Kultūra2019.11.26 23:34

„Ypatingas“ – vaikų patyčios, atsiskleidžiančios per paveikslėlius

Leidykla „Tikra knyga“ išleido paveikslėlių knygą, kuri skirta skaudžiai vaikų patyčių temai. Žodžiu „Ypatingas“ knygos autorės apibrėžia bet kokią savybę, tiek fizinę, tiek vidinę skiriančią žmones ir skatina pažvelgti į kitoniškumą ne kaip į ydą, o į išskirtinumą.

Knyga „Ypatingas“ – pirmoji literatūrologės Modestos Jurgaitytės knyga. Joje autorė pasakoja apie berniuką, turintį ypatingą širdį, jo širdis ne krūtinėje, o ant jos.

„Yra toks pasakymas: gali išplėšti širdį ar parodyk širdį. Nežinau, kažkur suskambėjo, atėjo įvaizdis, kad ji ne viduje, o išorėje. Tas berniukas atėjo apie tai, kad kiekvienas mes turime kažkokią dalį išorėje, kurie yra fiziniai dalykai, kitų pastebimi, gal vidiniai dalykai, gal kaip tik mūsų gabumai“, – sako M. Jurgaitytė.

Knygą iliustravusi dailininkė Rasa Jančiauskaitė sako iš pradžių kiek išgandino, kad pagrindinis knygos objektas – širdis, nes ją sunku nupiešti taip, kad visko nenusaldinti.

„Ją sudėtinga piešti, galima greit nueiti į saldybę, kai atradau, kad ta širdis trukdo gyventi, tai svarbus elementas, o čia kitu aspektu, didelė širdis gali tapti našta“, – teigia iliustruotoja.

Iliustruotoja sako, kad patyčių temai atskleisti ji knygai pasirinkusi ryškią spalvą, kad knyga nebūtų niūri.

Knygos autorės sako abi kūrė atskirai, nesiderindamos viena prie kitos, todėl vienos kurtos iliustracijos, kitos tekstas – tarsi dvi viena kitą papildančios istorijos, į kurias sudėjo savo patirtis.

Plačiau apie tai – reportaže (nuo 36.48 min)

Panorama. Baltijos šalys ir Lenkija – politinės įkaitės: Turkija blokuoja NATO gynybos planus
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi