Gyvenimas

2020.12.03 12:06

Pasakiškas reginys – Nidą papuošė gamtos sukurtos ledo skulptūros

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.12.03 12:06

Nidiškiai ir čia besiilsintys kurorto svečiai džiaugiasi nepakartojamais gamtos kūriniais – kaip įprasta, žiemą pakrantę papuošė ledo skulptūros. Kuršių marių krantinėje stovintys apšvietimo stulpai suoleliai ir kiti akcentai tapo žėrinčiomis ledo puošmenomis.

Pastaruoju metu vyraujantis vėjas ir šaltukas Nidoje tapo tikrais menininkais, Kuršių marių pakrantę papuošusiais ledo skulptūromis. Vėjo įsiūbuotas vanduo taškėsi ir tuojau pat šalo, taip sukaustydamas ant kranto esančius suoliukus, šviestuvus, medžių šakas, kitus pakrantės elementus.

Nepaprastą žiemos grožį žmonės išvydo ketvirtadienio rytą. Tiesa, šie gamtos kūriniai labai laikini: kiek ilgai jie išsilaikys ar kaip keisis, priklauso nuo oro sąlygų, tad kai kurie žmonės skubėjo juos aplankyti, prie jų nusifotografuoti. Kiti praeiviai stabtelėjo ir tokia žiemos pasaka gėrėjosi iš tolo, mat, kaip sako patys, net nedrąsu žengti per naktį sidabrine pavirtusia veja.

Iš sostinės į Neringą prieššventiniam laikotarpiui atvykusi sutuoktinių pora sakė pirmąkart išvydusi tokį grožį realybėje. Nors anksčiau jau buvo tekę matyti šių ledo skulptūrų nuotraukas, tačiau realybėje jos esą daro dar didesnį įspūdį.

„Vietos gyventojai jau pastebėjo šį grožį, dalijasi nuotraukomis. Čia gamta visada graži – tiek vasarą, tiek žiemą. Formuoja vėjo, šalčio, vandens, ledo natūralų meną“, – pastebėjo Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė.

Pasak pašnekovės, šiuo metu, laikantis visų saugumo reikalavimų, Neringoje tikai yra galimybių apsistoti ir gerai praleisti laiką tiek viešbučiuose, tiek pas privačius nuomotojus. Kavinės ir restoranai ruošia maistą išsinešimui.

„Laukiame ir kviečiame atvykti, stebėti nuostabią gamtą, kvėpuoti grynu oru ir būti sveikiems“, – teigė E. Lubickaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt