Gyvenimas

2020.10.29 12:27

Japonijos įkvėptame interjere – harmonija tarp ramybės poreikio, ir intensyvesnio miesto ritmo

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.29 12:27

Kartais tai, kas pamatoma ir patiriama kelionėse, atgimsta interjeruose. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ skiltis „Jaukūs namai“ šįkart kviečia užsukti į Japonijos įkvėptą interjerą, kuris ir modernus, ir industrinis, pritaikytas miesto žmogui.

Raktu į Vilniaus centre esančio kotedžo interjerą architekčių duetui Olgai Voišnis ir Ramintai Vitkūnei tapo Tolimųjų Rytų šalis – Japonija.

Japonų interjero stilistiką architektės papildė industriniu stiliumi. Specialiai šiam projektui kurta autorinė 3D siena tapo svetainės išraiškingu elementu, valgomojo zonoje atsirado ažūriniai metalo akcentai.

Idėja namams: interjere – japoniško ir industrinio stiliaus dermė

Svetainė ir virtuvė įkurtos pirmajame kotedžo aukšte, o iš viso jų – keturi, kiekvienas – po šešiasdešimt kvadratinių metrų ploto, tad architektėms teko galvoti ir apie tai, kaip suteikti kambariams erdvumo jausmo.

Pagal šeimininkų poreikį cokoliniame aukšte įkurta poilsio erdvė. Joje – kino salė ir subtilaus apšvietimo SPA zona su pirtimi bei japoniška onsen erdvė – baseinas su krioklio tipo maišytuvu. Architektės panaudojo ir šviesduobę už lango – joje sukūrė mini japonišką sodą.

Beje, kiekviename aukšte įrengti atskiri vonios kambariai su atskirais sprendimais. Antrajame aukšte įkurti įvairesniu koloritu, tačiau taip pat ramiu ir subtiliu papildyti vaikų ir darbo kambariai. Mansardinis aukštas skirtas erdviam privačiam miegamajam.

Čia, sako architektės, sudėta daug kūrybos ir sprendimų – kūrybinis procesas vyko pusantrų metų net vykstant statyboms, todėl sprendimai – apgalvoti ir išieškoti. Ir net jei originalių elementų daug, jie sudaro draugišką vientisą visumą, o stilių visuma atspindi harmoniją tarp ramybės poreikio, ir intensyvesnio miesto ritmo.

Plačiau – spalio 29 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Idėja namams: interjere – japoniško ir industrinio stiliaus dermė