Gyvenimas

2020.08.04 17:52

Aštrų protą iki senatvės išlaikyti padės tinkama mityba ir mokymasis visą gyvenimą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.08.04 17:52

Aštrus protas – iki senatvės. Esti nemažai mitų, kuriais vadovaudamiesi žmonės siekia išlaikyti savo aštrų protą iki pat senatvės.

Santaros klinikų neurologas Arūnas Vaitkevičius sako, kad tenka kartas nuo karto nustebti, kai pacientai pateikia įvairių teorijų ar vartojamų preparatų, maisto papildų, kurie, esą, išlaiko puikią proto būklę iki gyvenimo galo.

Nesikliaukite stebuklingais preparatais: anot neurologo, aštrų protą padės išlaikyti keli kasdieniai aspektai

Tačiau, pasak mediko, svarbu suprasti, kad pamiršti yra normalu, nes daugelio dalykų mes neįsidėmime, nes jie tame gyvenimo etape mums yra neaktualūs. Be to, atminties sutrikimai, kuriuos reikėtų gydyti, skiriasi nuo išsiblaškymo, dėmesio koncentracijos sutrikimo ar informacijos nevaldymo. Jeigu žmogus skundžiasi sutrikusia atmintimi, dar nereiškia, kad jam prasideda kokia nors liga.

Pasak mediko, pirmieji pokyčius galime pastebėti ne mes patys, o mūsų artimieji – jie gali užfiksuoti, kad su žmogumi, ypač vyresnio amžiaus kažkas ne taip, jam tampa sunku atlikti anksčiau įprastus darbus – sumokėti mokesčius ar apsirūpinti buityje.

Paklaustas, ar yra būdų išlaikyti aštrų protą ilgiau, A. Vaitkevičius paminėjo su aspektus.

Mityba – vienas iš aspektų kaip išlaikyti aštrų protą. Tačiau konkretūs maisto produktai reikšmės neturės. Pasak A. Vaitkevičiaus, svarbiausia – subalansuota, visavertė mityba.

Antrasis aspektas – išsilavinimas ir mokymasis visą gyvenimą. Tai taip pat lemia geresnius protinius pajėgumus, sako A. Vaitkevičius.