Naujienų srautas

Gyvenimas2019.11.19 16:16

Pusiausvyra tarp modernių formų ir gamtos motyvų – raktas į jaukų būstą

žiūrėkite reportažą

Pusiausvyra tarp geometrinių modernių formų ir gamtos motyvų – apie tai kalba Vilniaus Žvėryno mikrorajone įrengto būsto interjeras. Jo autorės Raminta Vitkūnė ir Olga Voišnis teigia, kad net ir gyvendamas mieste žmogus nori jausti gamtos artumą, tad naujos statybos bute jos ieškojo rakto, kaip suderinti šiuolaikinio žmogaus poreikius.

Modernaus būsto šeimininkai – kūrybine veikla užsiimanti jauna pora – norėjo funkcionalių namų, kuriuose būtų patogu atlikti dienos ir buities darbus, o vakare ilsėtis atpalaiduojančioje erdvėje. Patogus gyvenimas turėjo tilpti į 56 kvadratinius metrus, statytojų trijų kambarių planas tinko, tad svarbiausia užduotimi tapo sukurti patogumą ir funkcionalumą taip, kad buitį lengvinantys įrenginiai erdvėje taptų tarsi nematomi.

Dizainerės ėmėsi vizualinių sprendimų – kaip bute pabrėžti ne pavienius kambarius, o erdvės kompozicinius elementus. Pasitelkta faktūrų ir spalvų įvairovė, netradiciniai sprendimai.

„Atsisakėme standartinių durų į miegamąjį ir panaudojome žaismingą sprendimą – funkcionalų pakabinamą veidrodį, kuris veikia ir kaip durys, ir kaip veidrodis prieškambario patalpoje“, – pasakoja interjero dizainerė R. Vitkūnė.

Pasak dizainerės, uždaros daiktų laikymo sistemos sutaupo laiko ir kartu su skirtingais apšvietimo scenarijais padeda sukurti dvilypę erdvę, kuri gali transformuotis pagal poreikį.

„Šįsyk ir vėl panaudojome ne visai standartinį sprendimą ir darbo zoną įrengėme svetainės sekcijos balde. Šis sprendimas – patogus, užima minimaliai vietos. Uždarius baldą lieka tiesiog švarus baldo fasadas, nematyti nė užuominos apie viduje besislepiančius darbo įrankius“, – pasakoja R. Vitkūnė.

Kai kurių įprastų baldų, pavyzdžiui, kavos staliuko rengiant būstą atsisakyta. Vietoj jo įkurdinta specialia technika gaminta akmens skulptūra, atliekanti ir funkciją, ir vėlgi kalbanti apie gamtos artumą. Faktūrų ir spalvų žaisimu dėmesį nuo baldų tiesioginių įvaizdžių siekta nukreipti ir valgomajame bei virtuvėje.

„Virtuvėje naudojome kelias skirtingas medžiagas. Visos medžiagos yra įdomios, tarpusavyje derančios“, – pastebi interjero dizainerė ir sako, kad skirtingų medžiagų žaismas ir matinių bei blizgių paviršių tarpusavio dermė padeda atskleisti kiekvieno paviršiaus grožį.

Kadangi būsto gyventojai norėjo ramaus, harmoningo kolorito, čia vyrauja žemiškos spalvos, aktyvesnės – sodrios žalia ir mėlyna, o kontrastu švelniems atspalviams tampa juoda.

Paprastumas ir minimalizmas karaliauja miegamajame, beje, jame vietoje lovos galvūgalio panaudota ta pati medžio plokštė, kaip ir virtuvėje, tik su įmontuotais šviestuvais. Čia šeimininkų pageidavimu suformuota atskira drabužinė.

Vonios erdvė – nedidelė, keturių su puse kvadratinių metrų ploto, tačiau čia gyventojai norėjo sutalpinti ir vonią, ir dušą, ir visus reikiamus buičiai įrenginius. Dizainerėms pavyko, – pasitelkus principą techniką slėpti už uždarų durelių ir eksponuoti tik tai, ką norisi matyti, galima išgauti neapkrautos erdvės įspūdį. Tokiu būdu, anot interjero dizainerės, erdvė nekalba apie buitį kiekvieną kartą į ją užėjus.

Eksperimentai su naujomis medžiagomis, kitokio požiūrio paieškos – visuomet įdomu, teigia dizainerė. Interjero dizainas, įsitikinusi ji, susideda iš smulkių, galbūt iš pirmo žvilgsnio nematomų dalykų, susiliejančių į tvarkingą ir švarią bendrą visumą.

Plačiau – įraše (nuo 27.00)

Labas rytas, Lietuva II d. Porų skyrybas persivalgymui prilyginusi psichoterapeutė išskiria 7 taisykles bendro gyvenimo sąjungai išlaikyti
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi