Gyvenimas

2019.10.25 16:54

Beglobių Lietuvos šunų likimą keičia suomiai: sumoka už jų paruošimą ir priglaudžia į savo namus

LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.25 16:54

Lietuvoje išmesti, niekam nereikalingi šunys namus randa pas suomius. Šie ne tik sumoka šimtus eurų už gyvūno paruošimą kelionei, bet ir pakeičia jų gyvenimus. Savanoriai sako, kad jei ne suomių pagalba, beglobiai šunys greičiausiai būtų numarinami, nes gyvūnų globos įstaigos – perpildytos.

Vieniems pamestinukams pasisekė – iš pražūties ir neapykantos spąstų išgelbėjusios Biržų krašto savanorės jiems suras naujus namus. Tik ne Lietuvoje, mat čia juos priglausti nėra kam, o suomiai šuniukų laukia išskėstomis rankomis.

„Mums, mažai organizacijai provincijoje, tikrai būtų labai sunku gyvūnėliams surasti gerus namus. Tačiau visgi norisi gelbėti ir sulaukti rezultatų – žinoti, kad jį gydys ir prižiūrės“, – sako organizacijos „Mažas draugas“ vadovė Andželika Jaškuvienė.

Kelionei į Suomiją keturkojus rengia veterinarijos gydytojai. Už jų paruošimą, kuris trunka kelis mėnesius, moka augintinio laukiantys suomiai. Populiariausi – lietuviški kiemsargiai, geros širdies žmonės priglaudžia ir neįgalius šunelius.

„Lietuvos prieglaudose veisliniai arba į tam tikrą veislę panašūs gyvūnai taip ilgai kaip mišrūnai ar senjorai neužsilieka. O suomius tenkina bet koks šuo, jeigu jis jiems patinka“, – sako veterinarė Gitana Latvėnaitė.

Suomiai organizuoja ir susitikimus su juos prižiūrėjusiais savanoriais. Į viešnagę nuvykusi savanorė Alytė negalėjo patikėti, kaip neatpažįstamai pasikeitė jos globotas šuo.

„Prižiūrėjau labai gražų šuelį, sėdėdavo jis kojytes nuleidęs. O dabar, kai pamačiau, kaip jis sėdi, vos nesusigraudinau – fotelyje, prabangiame kambaryje tarp gražių baldų“, – pasakoja savanorė Alytė Urbonienė, pradžioje gailėjusi globoto šunelio.

Savanores itin sujaudino vieno keturkojo istorija. Sužalotas ir kankintas gyvūnas, atradęs namus Suomijoje, tapo didvyriu.

„Reksas gyveno Biržų rajone pas moterį, turinčią priklausomybių. Gyveno be antkaklio, pririštas su virvute. Po kurio laiko surado namus Suomijoje, jį priglaudė jauna šeimininkė, kuri vedė jį dresuoti. Reksas baigė kursus ir tapo profesionaliu pėdsekiu“, – džiaugiasi A. Jaškuvienė.

Pasak savanorių, Suomijoje namus surado jau beveik trys šimtai šunų.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 13.45)

Žinios. Visuomenininkai Vilniuje surengė teatralizuotą protesto akciją dėl medžių kirtimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt