Eismas

2018.10.21 10:36

H. Diessas perspėja: jei ES spaus, „Volkswagen“ gali atleisti 100 tūkst. darbuotojų

LRT.lt2018.10.21 10:36

„Carscoops.com“ praneša, kad automobilių saugos tarnybos konferencijoje Volfsberge metu „Volkswagen“ generalinis direktorius Herbertas Diessas įspėjo dėl galimų neigiamų pasekmių automobilių pramonei Vokietijoje, po neseniai priimtų ES išmetamųjų dujų reguliavimo pakeitimų ir dyzelinių degalų draudimų.

Siekdamas atkreipti dėmesį, H. Diessas pasitelkė realius pavyzdžius, kas nutiko miestams, kuriuose žlugo automobilių pramonė. Kaip pavyzdžius jis paminėjo Jungtinių Amerikos Valstijų miestą Detroitą ir Italijos miestą Turiną, praneša „Quartz“.

„Jei pažvelgsite į buvusius automobilių pramonės bastionus, tokius kaip Detroitas ar Turinas, jūs suprasite, kas atsitinka su miestais, kuriuose kadaise buvo didelės ir pirmaujančios įmonės, kurios žlugo“, – sakė „Volkswagen“ vadovas. 

Jis pridūrė, kad žvelgiant iš šiandieninių perspektyvų tikimybė, jog Vokietija per ateinantį dešimtmetį išliks pasaulinė automobilių pramonės lyderė lygi 50:50. 

Taip pat H. Diessas pastebėjo, kad šiuo metu vykdomos kompanijos nukreiptos „prieš individualų judumą“ ir „beveik isteriškos diskusijos apie keletą, taršos požiūriu, probleminių vietų miestuose kelia rimtą grėsmę automobilio, kaip transporto priemonės, ateičiai.

„Volkswagen“ vadovas taip pat teigia, kad nauji Europos transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio tikslai yra pernelyg plataus užmojo ir automobilių gamintojai patiria didelį spaudimą, jei nori prisitaikyti prie reikalavimų.

Pavyzdžiui, iki 2030-ųjų, norint atitikti keliavus reikalavimus, reikės pagaminti tokį didelį skaičių elektromobilių, kad gamintojams tai gali būti neįgyvendinamas tikslas.

Galiausiai, H. Diessas perspėja, kad jei ir toliau Europos Sąjunga kels reikalavimą iki 2030-ųjų CO2 kiekį sumažinti 40 proc., „Volkswagen“ gali būti priversta atleisti 100 tūkst. darbuotojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.