Naujienų srautas

Eismas2018.06.16 19:42

Ateities automobilių padangos: vykdančios fotosintezę ir filtruojančios orą

Automobilių padangos vykdančios fotosintezę ir taip filtruojančios orą – tokią ateitį transporto priemonėms pranašauja didieji pasaulio padangų gamintojai, susirinkę į tarptautinę parodą Vokietijos mieste Kelne.

Mes riedame! Geležinkeliais, takais ir keliais. Nors ratas išrastas prieš 4 tūkst. metų, šiais laikais jis išlieka judėjimo simboliu. Bet nepamirškime padangų, būtent dėl jų transporto priemonės gali važiuoti. O padangų yra įvairių: nuo milžiniškų iki labai mažų.

„Padangos – transporto priemonės saugos dalis. Nesvarbu kokia stabdžių sistema, ar automobilis savaeigis. Automobilio saugumas priklauso nuo padangų sąlyčio su važiuojamosios kelio dalies paviršiumi“, – aiškina Stephenas Helmas, Vokietijos padangų gamintojų asociacijos pirmininkas.

Ateityje padangos bus išmanios – dėl jose paslėptų jutiklių, kurie nuolat tikrins padangų būklę. Pavyzdys – lenktynės, jutikliai net mažoms komandoms leidžia analizuoti įveikiamus ratus ir taip nustatyti idealų padangų slėgį.

„Lenktyniaujant, padangose esantis oras plečiasi. Pasikeičia padangų forma, tai iki 25 proc. gali sumažinti sukibimą su kelio danga. Dabar tai galima pakeisti, mobili programėlė parodo, kokį oro slėgį reikia palaikyti, kad padanga optimizuotųsi. Taip automobilis tampa greitesnis“, – tikina Michaelis Kusteris, padangų gamybos kompanijos atstovas.

Tokios naujovės pristatomos parodoje Kelne. Šiemet paroda gerokai didesnė nei iki šiol.

Plačiau apie parodą – Luko Šniolio reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi