Eismas

2021.06.29 12:43

Rangovą rado iš penkto karto: Kaunas už 4,6 mln. eurų pagaliau pradės vienos pagrindinių senamiesčio gatvių remontą

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.06.29 12:43

Liepos viduryje prasidės Kauno senamiestyje esančios Vilniaus gatvės kapitalinis remontas. Sutartį su rangovu, kurį rado iš penkto karto, savivaldybė turėjo pasirašyti dar kovą, bet teismas buvo sustabdęs procedūras. Antradienį paaiškėjo, kad 830 metrų ilgio gatvės atkarpą nuo Kauno Rotušės aikštės iki požeminės pėsčiųjų perėjos už 4,6 mln. remontuos „Autokausta“.

Darbus stebės archeologai

LRT.lt primena, kad šiemet kovą sutarties pasirašymą sustabdė teismas, nes vienas iš gatvės remonto konkurso dalyvių apskundė laimėtojo pasiūlymo vertinimą. Tačiau, kaip tada portalui sakė Kauno miesto savivaldybės Centrinio viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėja Daiva Čeponienė, jei teismas priims sprendimą, kad laimėtojo pasiūlymo vertinimas atitinka Viešųjų pirkimų įstatymą bei konkurso sąlygas ir pažeidimų nenustatys, sutartis bus pasirašyta su išrinktu laimėtoju.

Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, liepos 12 dieną nuo Rotušės aikštės iki požeminės pėsčiųjų perėjos startuos pirmasis darbų etapas – grindinio akmenų išėmimas ir požeminių komunikacijų tvarkymas stebint archeologams. Paskui požemines komunikacijas tvarkys „Kauno vandenys“. Savivaldybė teigimu, gatvės elementai, tarp jų ir dangos, yra priskirti prie senamiesčio vertingųjų savybių, jiems išsaugoti bus skiriamas ypatingas dėmesys.

„Pagal projektą numatyta tašytus akmenis nulyginti – nupjauti, nudeginti paviršių ir minimaliai nusklembti briaunas. Greta tašytų akmenų grindinio esantys šaligatviai virš jo bus pakilę vos per keletą centimetrų, tad tai leis patogiau judėti tiek pėstiems, tiek ratuotiems gyventojams“, – teigiama Kauno miesto savivaldybės pranešime.

Pabrėžiama, kad pagal įsipareigojimą rangovas privalės sudaryti tinkamas sąlygas pėstiesiems saugiai pasiekti namus ar įstaigas.

Be to, atliekant kapitalinį remontą bus atnaujinti šviestuvai, suoliukai bei kiti mažosios architektūros elementai. Visus darbus planuojama užbaigti iki kitų metų vasaros. Planuojama, kad naudotis atnaujinta senamiesčio danga bei kitais patogumais bus galima kitų metų vasarą.

Ankstesni konkursai nenusisekė

„Kasmet šios arterijos dangos būklė vis prastėja, todėl džiaugiamės, kad ledai pagaliau pajudėjo. Pokyčių sulaukusi gatvė bus patogi tiek neįgaliesiems, tiek mamoms su vežimėliais. Tai pasitarnaus ir daugybei čia įsikūrusių kavinių, jų darbuotojams bei klientams, o taip pat ir tūkstančiams turistų“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas teigė, kad ankstesni rangos darbų konkursai nenusisekė: per vieną pasiūlymų nebuvo sulaukta, o kitų dalyviai neatitiko keliamų reikalavimų.

Tiesa, darbai vyks vasaros viduryje, o minimoje Vilniaus gatvės atkarpoje gausu lauko kavinių. Pasak Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzo Pakalniškio, buvo susitikta su vietos verslininkais, jie prašė, kad darbai būtų atlikti kaip įmanoma greičiau.

Savivaldybė taip pat šį ketvirtadienį 16 val. Vilniaus g., prie požeminės perėjos, kviečia vietos verslininkus ir gyventojus į gatvės kapitalinio remonto pristatymą.

Darbai turėjo prasidėti dar prieš dvejus metus

Naujienų agentūra BNS dar 2018 m. spalį skelbė, kad Kauno savivaldybė ruošėsi už maždaug 3 mln. eurų rekonstruoti pagrindinę senamiesčio Vilniaus gatvę. Buvo svajota, kad darbai prasidėtų 2019 m., o būtų pasibaigę tų pačių metų pabaigoje arba 2020 m. pradžioje.

Šiemet kovą Kauno miesto taryba patvirtino gatvių priežiūros 2021–2023 m. programą. Vienas pirmųjų programos punktų – Vilniaus gatvės kapitalinis remontas. Kaip nurodyta programoje, 815 metrų atkarpos tvarkymas nuo kainuotų 4,6 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt