Eismas

2021.01.08 16:31

Smūgis greičio mėgėjams – keliuose pradeda veikti per 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių

Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.08 16:31

Prastos žinios greičio mėgėjams. Keliuose pradeda veikti per 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių. Jie ne tik fiksuoja greičio pažeidimus, bet ir tikrina pravažiuojančio automobilio techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, ar sumokėtas mokestis už kelius.

Mėgstantiems viršyti greitį ir likti nenubaustiems bus sudėtingiau.

Pagrindiniuose šalies keliuose jau veikia 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių. Pabrėžiama, jie greičio viršijimą fiksuoja abiem kryptimis.

Keliuose pradeda veikti naujos kartos greičio matuokliai: pro juos neprasmuks neturintys techninės apžiūros, draudimo

Pro juos neprasmuks ir neturintys techninės apžiūros, draudimo, nesumokėję kelių mokesčio.

„Gal ir galima būtų bandyti, bet kadangi tas kamerų tinklas pakankamai platus, plius jis yra įdiegtas valstybinės reikšmės keliuose, tai tikėtina, kad būtų sudėtinga išvengti ir pažeisti teisės aktus, kurie numato būtent tiek civilinės atsakomybės draudimą, tiek techninės apžiūros aktą turėti“, – aiškina Automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Iš viso momentinį automobilių greitį keliuose fiksuoja kone 100 matuoklių.

Dar iki vasaros, planuojama, atsiras ir dvigubai daugiau vidutinio greičio kontrolės ruožų – 56, po metų tokių jau bus kone visuose pagrindiniuose keliuose – 106.

„Šiais metais 56 vidutinio greičio matavimo įrengimai bus įdiegti, 2022 m. – dar 50. Skaičius bus jau po to, suderinus su Susisiekimo ministerija, bus toliau sprendžiamas klausimas, ar tą tinklą toliau verta plėsti. Matuokliai statomi tiktai tose vietose, kur jie yra reikalingi. Atsižvelgiant į eismo intensyvumą ir eismo įvykių skaičių, bus statomi tiktai tose vietose, kur kyla pavojus pėstiesiems“, – pabrėžia R. Lipkevičius.

Skaičiuojama, kad 7 iš 10 avarijų įvyksta dėl greičio viršijimo.