Eismas

2020.02.04 20:40

Menininkas apgavo „Google Maps“ – tuščioje gatvėje sukūrė netikrą automobilių spūstį

LRT.lt2020.02.04 20:40

Viena populiariausių pasaulyje žemėlapių programėlių „Google Maps“ yra ne tik navigacijos priemonė, bet ir įrankis, suteikiantis informaciją apie spūstis. Nors daugelis pasitiki šioje programėlėje pateikta informacija, tačiau vienas menininkas parodė, kaip programėlę galima apgauti ir paskleisti melagingą žinią apie spūstis.

Berlyne dirbantis menininkas Simonas Weckertas visiškai tuščią gatvę pavertė didele spūstimi, rašo interestingengineering.com. Tiesa, pačioje gatvėje spūsties nebuvo, tačiau programėlė „Google Maps“ vartotojams rodė, kad gatvė sausakimša. Tai parodė raudonas gatvės žymėjimas. Kaip menininkui pavyko tai padaryti?

S. Weckertas sudėjo į vežimėlį 99 išmaniuosius telefonus ir visuose juose paleido „Google Maps“ navigaciją. Jis lėtai traukė vėžimėlį gatve, kaip tyčia, praveždamas vežimėlį pro „Google“ biurą Berlyne. Netrukus programėlė srautą toje gatvėje pažymėjo raudonai, informuodama apie spūstį.

„Google“ kaupia srauto duomenis. Telefonai, kuriuos žmonės naudoja automobiliuose, teikia kompanijai informaciją apie judėjimo greitį, kryptį ir kiek išmaniųjų telefonų yra toje pačioje vietoje. Todėl nekeista, kad S. Weckertui vežant vežimėliu 99 telefonus siaura gatve, sistema tai traktavo kaip 99 vieną už kito išsirikiavusius automobilius.

Žmonėms, kurie tuo metu naudojosi „Google Maps“, buvo pasiūlyta vengti gatvės, kurioje neva buvo susidariusi automobilių spūstis.

Menininkas nepateikė daugiau informacijos apie Berlyne atliktą eksperimentą, tačiau jei sistemą taip lengva apgauti, „Google“ turėtų susimąstyti ir imtis veiksmų.

Parengė Paulius Vaitekėnas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.