Kilus klausimų dėl 2015 m. Mindaugo Sinkevičiaus apgintos disertacijos ISM universitete, premjeras sako esantis ramus, – darbą rašė pats, apsigynė viešai. Tačiau daliai mokslininkų ir ekspertų abejonių kyla dėl disertacijos apie alkoholio vartojimą turinio, netinkamo citavimo ir dėl galbūt neįvykdytų reikalavimų disertacijai ginti. Tačiau ISM vadybos ir ekonomikos universitetas peržiūrėti apgintos disertacijos neplanuoja.
Vilniaus regione tęsiantis šiukšlių krizei, trečioji privati atliekų rūšiavimo įmonė „Ekobazė“ atliekas turėtų pradėti rūšiuoti nuo kitos savaitės pabaigos. Pasak Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro vadovo Mariaus Švaikausko, sutartis su įmone dar nepasirašyta, tariamasi dėl sąlygų, o jos trukmė turėtų būti iki pusmečio.
Portalas „Bloomberg“ praneša, kad Volodymyras Zelenskis svarsto atleisti ginkluotųjų pajėgų vadą Oleksandrą Syrskį. Pagrindinis kandidatas jį pakeisti – dabartinis jungtinių pajėgų vadas Michaila Drapatas. Syrskis kritikuojamas dėl sovietinio vadovavimo stiliaus ir mūšių taktikos negailint karių gyvybių.
Jungtinės Valstijos dešimtą naktį iš eilės smogė Iranui, o šis surengė atsakomuosius smūgius. Amerikiečiai teigia, kad taikėsi į Irano karinio vadovavimo centrus, jūrinius pajėgumus, raketų ir dronų paleidimo infrastruktūrą.
Buvusio Vengrijos premjero Viktoro Orbano partija „Fidesz“ praneša, kad jos duomenų serveriuose šiandien atliktos kratos. Anot partijos, prokurorai siekia perimti visą „Fidesz“ komunikavimo sistemą ir duombazes.
Vienai Europos Sąjungos narei siekiant grįžti į proeuropietišką kelią, neraminančios tendencijos kitoje šalyje – Bulgarijoje. Šalies ministras pirmininkas Rumenas Radevas pasitraukė iš Ukrainą remiančios norinčiųjų koalicijos ir kartoja, kad laimėti prieš branduolinę galybę neįmanoma.
Europos Komisija pristatė naujausią žemyno demografijos ataskaitą, pagal kurią iki šimtmečio pabaigos daugiausiai gyventojų praras Lietuva ir Latvija. Bet tendencijos prastos visoje Europoje, be to, senasis žemynas dar greičiau sens: jau po gerų dvidešimt metų kas trečias europietis bus vyresnis nei 65-erių.
Ved. Guoda Pečiulytė.
Kitos nuorodos: