Estija teigia, kad naktį į šalies teritoriją galėjo įskristi iki dešimties bepiločių. Nė vienas jų nebuvo numuštas.
Volodymyras Zelenskis teigia, kad dalis Ukrainos sąjungininkių netiesiogiai ragina Kyjivą mažinti tolimųjų smūgių į Rusijos naftos sektorių mastą. Esą tai susiję su pasaulyje išaugusiomis energijos kainomis.
Dėl konflikto Artimuosiuose Rytuose smarkiai pabrangus degalams, „Lietuvos geležinkeliai“ dviem mėnesiams perpus mažina traukinių bilietų kainas.
Lenkijos vyriausybei imantis priemonių degalų kainoms žaboti ir nuo šiandien įvedus jų „lubas“, gyventojai teigia, kad laukia bet kokios pagalbos.
Donaldas Trumpas toliau grasina Iranui. Pasak Jungtinių Valstijų prezidento, jei susitarimas su Teheranu nebus pasiektas netrukus, Vašingtonas sunaikins Irano elektrines, naftos gręžinius ir galbūt vandens gėlinimo įrenginius.
Pasikeitė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys kariniai kontingentai.
Protestuose ir palaikymo akcijose dalyvavusios Lietuvos visuomenės dalis išaugo dvigubai, teigiamiau vertinamos bendros pilietinės įtakos galimybės paveikti reikšmingus procesus, rodo Pilietinės galios indekso tyrimas.
Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos politinio neutralumo ir efektyvios valdysenos koncepciją pristačiusi tarpuniversitetinė ekspertų grupė siūlo LRT įstatyme įtvirtinti redakcinį nepriklausomumą, steigti LRT tarybai atskaitingą profesionalų valdybą, kuri rinktų ir atleistų generalinį direktorių. Mokslininkai taip pat siūlo apsvarstyti galimybę steigti patariamosios tarybos piliečių asamblėją.
Pasienyje su Baltarusija per parą apgręžti 34 neteisėtai sieną pereiti ketinę migrantai – daugiausia šiemet.
Izraelio parlamentas priėmė įstatymą, numatantį mirties bausmę už žmonių aukų pareikalavusius teroro išpuolius nuteistiems palestiniečiams. Remiantis juo, mirties bausmė palestiniečiams galės būti skiriama be atskiro prokuroro prašymo, priimant sprendimą paprasta teisėjų balsų dauguma.
Rusijoje vykusiose galiūnų varžybose pasirodė du lietuviai – Vilius Jokužys ir Audrius Jokūbaitis. Lietuvos galiūnų federacija paskelbė, kad šių sportininkų nebekvies į savo organizuojamas varžybas.
Pasaulyje žinomos amerikiečių menininkės Barbaros Kasten kūryba bus pirmą kartą pristatyta Lietuvoje.
Orai.
Ved. Marijus Žiedas.
Kitos nuorodos: