Lietuva nuo vidurnakčio atidaro Šalčininkų ir Medininkų pasienio postus. Sprendimas esą priimtas sumažėjus kontrabandinių balionų ir migrantų skaičiui.
Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo informacijos patikslinimą, kai buvusi krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė pasisakė apie aplinkybes, susijusias su įmone „Fegda“, kuri nutiesė kelią su defektais į Rūdninkų poligoną. Šakalienės teigimu, iškvietusi pokalbio „Fegdos“ atstovus, ji sulaukė griežtos partijos pirmininko Mindaugo Sinkevičiaus reakcijos.
Prie Švietimo ministerijos – mokytojų mitingas. Jų teigimu, ministerija nesilaiko duotų pažadų didinti atlyginimus. Pasak ministrės, siūlomas geriausias variantas. Švietimo darbuotojų profesinės sąjunga skaičiuoja, kad patvirtinus ministrės variantą, metinis mokytojų atlyginimo kilimas būtų mažesnis. Apie streikuojančių mokytojų reikalavimus pokalbis ir Dienos temoje su švietimo ministre Raminta Popoviene ir Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku.
Lenkija, atsakydama į geležinkelio sprogdinimą, praneša uždarysianti paskutinį veikiantį Rusijos konsulatą Gdanske.
Jungtinės Karalystės premjeras teigia, kad jei Rusijos žvalgybinis laivas vėl panaudos lazerius, bus reaguojama karinėmis priemonėmis.
Amerikos žiniasklaida skelbia, kad Jungtinės Valstijos ir Rusija sukūrė taikos Ukrainoje planą, kuris gali būti išbaigtas šį mėnesį ar net šią savaitę. Anot šaltinių, derantis beveik nesitarta su Ukraina, bet Amerika sieks, kad Kyjivas su planu sutiktų.
Europos Komisija pristatė karinio mobilumo paketą, kuris turėtų supaprastinti karinės technikos judėjimo per valstybes taisykles ištikus krizei.
Klaipėdos vaiko teisių apsaugos skyriuje lankėsi penktadienį iš Klaipėdos universiteto ligoninės paimto naujagimio galimas tėvas, motina neatvyko. Po pokalbio su specialistais, naujagimis kol kas lieka pas laikinuosius globėjus.
Sveikatos apsaugos ministerija ir privačios gydymo įstaigos pasiekė susitarimą dėl Seime svarstomų sveikatos sistemos reformų. Privačios gydymo įstaigos pritaria pokyčiams su ministerijos padarytomis išlygomis.
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Remigijaus Žemaitaičio ir grupės kitų parlamentarų pasiūlymui LRT biudžetą užšaldyti trejiems metams.
Jungtinių Valstijų politiką toliau skaldo lytinio nusikaltėlio Jeffrey Epsteino byla. Kongreso rūmai įpareigojo vyriausybę išviešinti visus bylos dokumentus, taip viliamasi atrasti galimus įtakingus Epsteino bendrininkus.
Ved. Jovita Vitkauskė.
Kitos nuorodos: