Savaitės lietuvio rubrikoje – Inga Varenikaitė-Kvietelaitienė Paryžių pamilo iš pirmo žvilgsnio. Čia sutiko ir savo vyrą. Sako, nė nepastebėjusi, kaip Prancūzijoje įleido šaknis, sukūrė šeimą ir netgi mažą lietuvišką ūkį. Beveik 3 dešimtmečius ji užsiima ir kita svarbia veikla – moko vaikus lietuvių kalbos.
Bartas Briuselyje su bendraminčiais daro viską, kad ne tik padėtų europiečių laisvę ginančiai Ukrainai, bet ir stiprintų Lietuvos saugumą. Viena iš iniciatyvų – „Wings for Europe“ projektas įtraukiantis savanorius dronų konstravime ir siuntime į Ukrainą.
Rašytojas Egidijus dirba Liuksemburge, Europos sąjungos institucijose, o laisvalaikiu rašo. Vyras išmėgina save įvairiausiuose žanruose – yra sukūręs žargono žodynėlį, rašė fantastinius apsakymus, knygą vaikams „Katinas miegošius“. Egidijus prisipažįsta, kad vis dažniau pagalvoja apie grįžimą į gimtinę.
Vaikus ir jaunimą iš viso pasaulio į Lietuvą ir vėl sukvietė stovykla Dzūkijos miškuose. Čia jie ne tik rado naujų draugų ar sutiko senus, bet ir smagiai leido laiką pažindami lietuvišką kultūrą, mūsų šalį kūrusias asmenybes ir dabarties iššūkius.
Kitos nuorodos: