Premjerė Inga Ruginienė, atsakydama į Seimo opozicijos klausimus dėl „Nemuno aušrai“ atiduotos Kultūros ministerijos, teigė, kad opozicinės frakcijos imasi šantažo ir kvestionuoja demokratinius procesus. Taip pat žemina savo oponentus ir jų rinkėjus. Opozicijos atstovai teigia, kad neišgirdo atsakymų į jų pateiktus klausimus, o tik kaltinimus dėl keliamų problemų. Tai, jų žodžiais, tik parodo, koks chaosas dabar tvyro Vyriausybėje.
Donaldas Trumpas sako, kad Izraelio ir „Hamas“ susitarimas dėl pirmojo taikos plano etapo reiškia karo pabaigą ir taiką Artimuosiuose Rytuose. Izraelyje dar tęsiasi vėlavęs prasidėti saugumo kabineto susitikimas, kuriame susitarimas turėtų būti patvirtintas formaliai.
Seimas nutarė iš naujo svarstyti prezidento vetuotas Baudžiamojo kodekso vadinamųjų „čekiukų“ bylų pataisas. Jomis sutrumpinta bausmė už politikų ir pareigūnų piktnaudžiavimą, o pats nusikaltimas perkvalifikuotas iš sunkaus į apysunkį. Opozicija sako, kad tai – pirmas žingsnis, atmetant prezidento veto. Išvadą turės pateikti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Jo pirmininkas Julius Sabatauskas tikina, kad tai nėra būdas gelbėti „čekiukų“ bylose figūruojančius partijos kolegas.
Konstitucinis Teismas paskelbė, kad pilietybės įstatymo norma, pagal kurią iš ledo šokėjos Margaritos Drobiazko atimta Lietuvos pilietybė, neprieštarauja Konstitucijai.
Su Azerbaidžano prezidentu susitikęs Vladimiras Putinas pirmąkart pripažino, kad pernai per Kalėdas sudužusį Azerbaidžano oro linijų lėktuvą numušė Rusijos oro gynyba. Putino teigimu, šalia orlaivio sprogo dvi raketos, paleistos per klaidą, nes esą tuo metu vyko Ukrainos bepiločių antskrydis. Rusijos vadovas taip pat pažadėjo išmokėti kompensacijas.
Vašingtone Donaldas Trumpas priims Suomijos prezidentas Alexanderį Stubbą. Jų pokalbis vyks Amerikos prezidentui tebesvarstant, ar Kyjivui siųsti „Tomahawk“ raketų, o Maskvai perspėjant to nedaryti. Buvęs Ukrainos premjeras LRT korespondentui Vašingtone sako, kad Vladimiras Putinas siekia pažeminti Amerikos prezidentą, todėl Trumpas turi į tai reaguoti. Augustino Šemelio reportažas iš Vašingtono.
Į LRT GIRDI kreipėsi Marijampolės gyventoja, netekusi kompensacijos už šildymą, nes nedalyvavo daugiabučio namo susirinkime, kai buvo balsuojama dėl renovacijos. Savivaldybė sako – kompensacija nepriklauso, remiantis įstatymu. Tačiau šalies savivaldybės ieško būdų, kaip motyvuoti gyventojus renovuoti namus.
Požiūris į įtrauktį švietime kinta lėtai – pasitaiko, kai mokyklos bando išvengti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, trūksta pedagogų. Tą pastebi su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais dirbantys specialistai. Dėmesiui į įtraukties švietime naudą atkreipti Vilniuje surengtas meninis performansas.
Daugėjant individualios pagalbos poreikių turinčių vaikų, daugėja ir būdų, kaip padėti išgyvenantiems psichologinius ar emocinius sunkumus. Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras mini veiklos dešimtmetį ir skaičiuoja, kad užsiėmimus čia lankė pusantro tūkstančio vaikų ir suaugusiųjų. Terapija nėra kompensuojama, tačiau norinčiųjų eilės netrumpėja.
Paskelbta Nobelio literatūros premija. Ji skirta vengrų rašytojui László Krasznahorkai. 71 metų autorius tapo antruoju Vengrijos rašytoju, laimėjusiu šį apdovanojimą.
Vilniuje vykstančiame teatro festivalyje „Sirenos“ – tarptautinėje programoje rodomi Avinjono festivalio meno vadovo, režisieriaus Tiago Rodrigueso spektakliai. Šįvakar – spektaklis „Katarina ir fašistų žudymo grožis“, nagrinėjantis demokratijos, radikalizmo, empatijos temas.
Ved. Marijus Žiedas.
Su vertimu į gestų kalbą.
Kitos nuorodos: