Aiškėjant naujoms detalėms apie premjero su partneriu valdomų įmonių veiksmus ir galbūt netinkamai naudotą lengvatinę valstybės paskolą, Latvijoje viešintis Gintautas Paluckas kartoja: įmonių veikloje nedalyvauja, o į iškeltas abejones turi atsakyti atsakingos institucijos. Tą ketina daryti ir paskolą išdavęs nacionalinis plėtros bankas, ir specialiųjų tyrimų tarnyba. Įmonių bendrasavininkas, ilgametis Palucko verslo partneris sako: visa ši situacija – politinis bandymas susidoroti.
Plačiau pasakoja Komunikacijos agentūros „Salve Agency“ vadovas Artūras Jonkus.
Šiomis dienomis premjeras sulaukia klausimų ir apie šešėlio mažinimą, kai ekonomistai ir verslas įspėja – planuojami nauji gyventojų pajamų mokesčio tarifai šešėlį tik didins. Ypač statybų sektoriuje. Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas planuojamus gyventojų pajamų mokesčio pokyčius vadina bene didžiausia mokesčių pertvarkos klaida.
Kyjivas kartoja laukiantis Maskvos taikos sąlygų, nors Kremlius jas aptarti jau pirmadienį siūlo Stambule. Raštu pateikti memorandumą dėl taikos Putinas pažadėjo ir Trumpui, tačiau amerikiečiai taip pat teigia dokumento negavę. Nepaisant to, specialusis Trumpo pasiuntinys kartoja Kremliui palankius teiginius esą, Rusijos nuogąstavimai dėl NATO plėtros pagrįsti, todėl jei tai užtikrintų taiką, šį Rusijos reikalavimą Vašingtonas palaikytų.
Kiek anksčiau Linas Linkevičius pabrėžė – ne Rusijai spręsti, kas gali tapti NATO nariais ir pabrėžia Kremliaus demonstruojamą nepagarbą taikos derybų siekiui.
Kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras sako, kad kariuomenė rugpjūčio ir rugsėjo mėnesį padidins parengtį, reaguodama į Rusijos ir Baltarusijos rengiamas pratybas „Zapad“ – vakarai. Bus nuolat rengiamos pratybos, kariai tais mėnesiais nebus išleidžiami atostogų. Aktyvioji pratybų „Zapad“ fazė vyks rugsėjį. Baltarusijos kariuomenė šią savaitę pranešė, kad atitrauks mokymų teritoriją nuo vakarinių šalies sienų į valstybės gilumą. Prieš kelias dienas kariuomenė teigė, kad „Zapad“ nebus „didesnės ar grėsmingesnės“, nei prieš ketverius metus.
Prieš antrąjį Lenkijos prezidento rinkimų turą abiejų kandidatų galimybės laimėti šį postą apylygės, tad abu politikai iš paskutiniųjų stengiasi mobilizuoti savo rinkėjus. Varšuvos meras centristas Rafalas Časkovksis – miestų gyventojus, konservatyviojo Karolio Navrockio bastionas – Lenkijos provincija. Tiesa, pastarasis šią savaitę sulaukė palaikymo ir iš Donaldo Trumpo aplinkos, ir iš Vengrijos premjero Viktoro Orbano.
Varšuvoje kalbą sakiusi JAV krašto saugumo sekretorė ir žinoma Donaldo Trumpo sąjungininkė Kristi Noem netiesiogiai įspėjo, kad RAfalo Časkovskio pergalė galėtų kelti pavojų Lenkijos saugumui. LRT bendradarbis Lenkijoje Laurynas Vaičiūnas Svarbiai valandai teigė, kad Amerikos akcentas Lenkijos politikoje labai svarbus, tačiau nemano, kad Vašingtono parama konkrečiam politikui kardinaliai paveiks rinkimų rezultatus.
Plačiau pasakoja LRT bendradarbis Lenkijoje Laurynas Vaičiūnas.
Labiausiai alkstanti vieta žemėje – taip Gazą apibūdina Jungtinių tautų atstovas. Tačiau vilties, kad situacija artimiausiu metu pagerės – mažai. Mat „Hamas“ nelinkusi palaikyti naujausią Amerikos siūlomo paliaubų variantą, nes jame nenumatyta karo veiksmus ir humanitarinę katastrofą nutraukti iš karto. Tai daryti Izraelį toliau spaudžia sąjungininkai vakaruose, prakalbę net apie seno tabu peržengimą – Palestinos valstybingumo pripažinimą.
Tiesiogiai iš Tel Avivo kalbėjo LRT bendradarbė Izraelyje Živilė Avital-Juonytė.
Ved. Guoda Pečiulytė.
Kitos nuorodos: