Visuomenę į dialogą apie meną, kviečia Lietuvos centrinis bankas. Ir siūlo išskirtinę galimybę, parodos lankytojams, išvysti Lietuvos banko dailės rinkinio fragmentus.
Viena šalis atrado naują šventinį skanėstą – vietinė kepykla gamina desertus su pistacijomis artėjančiai šventei. Nors pistacijos ten nėra tradicinis ingredientas, jos laikomos „laimingais riešutais“ dėl savo atsidariusių kevalų, primenančių šypsenas.
Lietuvos mokslo premijų komisija šiemet skyrė šešias premijas šalies mokslininkams. Kviečiame susipažinti su visais laureatais, o pažintį pradedame nuo gamtos mokslų srities ir Vilniaus universiteto tyrėjų darbo su baltymų struktūromis.
Amatininkai kepėjai mažame šiaurės Kroatijos miestelyje puoselėja seną tradiciją gaminti širdies formos sausainius. Nors jie puikiai tinka Valentino dienai, šių sausainių, vadinamų licitarais, istorija siekia 17 amžių ir yra susijusi su miestelio švenčiausios Mergelės Marijos šventove.
Lauke lengvai baltuojant sniegui, ieškome žalumos. Apie žalią ir tvarią miestų plėtrą, kas ši ir kaip vykdoma, papasakojo Vilniaus vyriausioji architektė Laura Kairienė.
Įsivyravus neigiamai oro temperatūrai bei ledu apsitraukus mažiems bei vidutinio dydžio ežerams, dalį žvejų ėmė vilioti poledinė žūklė. Visgi specialistai įspėja, jog jai dar tikrai per anksti. Saugų elgesį ant ledo, pirmuosius veiksmus susidūrus su pavojumi aptarė ugniagesys gelbėtojas, naras Artūras Petrovas.
Ved. Kristupas Naraškevičius.
Kitos nuorodos: