Šiandien Vilniuje laukia miuziklo „Emilija“ premjera. Kūrėjai sako, kad Emilija Pliaterytė ne tik pirmoji 1830-1831 m. Lenkijos ir Lietuvos sukilimo dalyvė ir moteris, kapitonė, pasipriešinusi Rusijos imperijai, ji tapo pavyzdžiu ir kitiems: nebijoti kovoti už laisvę, lygias teises moterims. Plačiau apie tai reportaže.
Fantastiniai pasakojimai, romantiškos istorijos, nuotykiai, veiksmas ir įtampa. Štai toks popuri laukia kino mėgėjų jau šį savaitgalį. O kad iš gausos rinktis būtų lengviau – pateikiame premjerų apžvalgą.
Miegas – prasminga gyvenimo dalis, kurią nepelnytai nuvertiname, sako prancūzų menininkas Virgile`is Novarina. Šią žinutę jis perteikia neįprastu būdu – pats kelias paras nemiegojęs, galiausiai akis užmerkia prekybos centre, parduotuvės vitrinoje, muziejuje. Miego performansą prancūzas atliko ir Vilniuje.
Artėja Vėlinės, todėl žvakute ir, tikėtina, ne viena, pagerbsime mirusiuosius. Pagarba yra svarbi ir reikalinga, tačiau kartais ši, jei žvakutės nesutvarkomos teisingai, gali tapti kenksminga atlieka. Esmines atliekų rūšiavimo dilemas ir taisykles priminė „Ekobazės“ vadovė Marina Curko-Notkuvienė.
Vadinamosios tribute, kitų autorių muziką atliekančios grupės, tikrai nėra naujiena. Jų reklamose akcentuojamas būtent pagerbiamas muzikos vardas ir suprasti, kad koncertuos ne originalus tos muzikos atlikėjas, gali būti sunku. Apie šį reiškinį ir teisinį jo reglamentavimą pasakojo „Sorainen“ ekspertas, advokatas Stasys Drazdauskas.
Kas sieja NASA, bučinį, lietuvį, meną ir mokslą. Tam, kad sužinotume, nusikelsime į Belgijoje esantį Gento universitetą, kuriame mokslininkai iš septynių šalių vysto unikalią atominio deguonies technologiją. Ji, tikimasi, pakeis meno pasaulį. Prie šios technologijos kūrimo dirba ir mokslininkas iš Lietuvos – Tomas Markevičius. Reporterių Justinos Ilkevičiūtės ir Mindaugo Laukagalio pasakojimas iš Gento.
Ved. Kristupas Naraškevičius.
Kitos nuorodos: