Iš aktyvios politikos žadėjęs trauktis Viktoras Uspaskichas trečią kartą grįžta vadovauti Darbo partijai. Ir pats neslepia gelbėti skęstančio laivo, nes tiek prezidento, tiek Europos parlamento rinkimai „darbiečiams“ buvo nesėkmingi. Uspaskichas įsitikinęs, kad su juo Darbo partija buvo gavusi kelis mandatus Briuselyje, bet dabar sieks, kad taptų trečia pagal svarbą Lietuvoje. Politologų nuomone, tai dar kartą įrodo, kad Darbo partija kaip buvo, taip ir liko vieno žmogaus partija, bet, skirtingai nei praeityje, gerų rezultatų rinkimuose jai nebeprognozuoja.
Plačiau pasakoja VU Politikos komunikacijos tyrimų centro vadovas Linas Kontrimas ir Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotasis analitikas Matas Baltrukevičius.
Tyrimus dėl „iSun“ ir „Foxpay“ apžvelgia LRT radijo žurnalistas Marius Jokūbaitis.
Per ateinantį dešimtmetį pasienio su Rusija ir Baltarusija įtvirtinimui Lietuva planuoja išleisti 600 mln. eurų. Dalis priešą stabdančių priemonių pristatytos turėtų būti jau liepą. Darbus Lietuva žada koordinuoti su kaimyninėmis, pavyzdžiui, Lenkija, kurios gynybos ministras šiandien lankėsi Lietuvoje. Varšuva neslepia, kad išorinės bendrijos sienos apsaugai nori gauti finansavimą ir iš Europos Sąjungos.
Amerikos dienraštis „The New York Times“ cituoja artimą Joe Bideno aplinkos žmogų, kurio teigimu, prezidentas supranta – artimiausi jo vieši pasirodymai privalo būti sėkmingi, jei jis nori tęsti kovą dėl perrinkimo. Po nesėkme virtusių debatų, Bidenas penktadienį duos pirmąjį televizinį interviu kanalui „ABC News“. Iki šiol abejonių sukėlusį savo pasirodymą Bidenas aiškino nuovargiu – esą, po daugybės kelionių per debatus su Donaldu Trumpu vos neužmigo. Toks pasiaiškinimas neįtikino dalies demokratų, kurie jau viešai ragina Bideną trauktis iš rinkiminės kovos.
Raginimus Bidenui trauktis apžvelgia diplomatas Viktoras Sidabras.
Prancūzijoje artėjant antrajam parlamento rinkimų turui, iš kovos jau pasitraukė daugiau nei 200 kandidatų. Taip jie siekia neišbarstyti balsų ir savo rėmėjus paskatinti balsuoti prieš Nacionalinio sambūrio kandidatą. Nors ši kraštutinių dešiniųjų partija įsitikinusi – istorinė pergalė beveik ranka pasiekiama. Tiesa, naujausia apklausa rodo, kad iki daugumos jiems greičiausiai pritrūks.
Kazachstane prasidėjo Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos viršūnių susitikimas – per jį antrąkart šiemet susitiko Rusijos ir Kinijos autoritariniai lyderiai. Po susitikimo Maskva teigė, kad lyderiai sutarė duoti nurodymus savo šalių bendrovėms kuo greičiau susitarti dėl dujotiekio „Sibiro galia 2“ statybų.
Ekonomistas Žygimantas Mauricas pastebi, kad nors formaliai ES eksportas į Rusiją po plataus masto invazijos į Ukrainą sumažėjo daugiau nei perpus, tačiau gerokai išaugo prekyba su kai kuriomis Nepriklausomų valstybių sandraugos šalimis. Pavyzdžiui eksportas į Kirgiziją išaugo apie 10 kartų, į Kazachstaną išaugo daugiau nei du kartus, išaugo eksportas ir į Baltarusiją. Taigi reikiamas prekes iš Europos sąjungos Rusija gali nesunkiai įsigyti per aplinkines šalis.
Jamaikos gyventojai raginami ruoštis salos link artėjančiai stichijai. Uraganas „Berilas“, susiformavęs netipiškai anksti ir rekordiškai greitai, prognozuojama, salai gali smogti jau artimiausiomis valandomis.
Ved. Guoda Pečiulytė.
Kitos nuorodos: