Restauruotas Jašiūnų dvaras tapo vartais į turistinį maršrutą po Šalčininkų rajoną. Čia veikia muziejus, rengiamos ekskursijos ir edukacijos, vyksta klasikinės muzikos koncertai, o puošnios sienos saugo šimtametę istoriją.
Dažniausiai Amazonės atogrąžų miškuose randamos rausvos ir violetinės acai uogos labai panašios į vynuoges. Tačiau, skirtingai nuo pastarųjų, acai uogose nėra daug mėsingo minkštimo. Vietoj to – didelė sėkla, sudaranti apie 90% uogos.
Venecija šią savaitę vėl tampa kultūros centru – netrukus prasidės 60-oji bienalė, o taip pat ir Europos Kultūros centro rengiama šiuolaikinio meno paroda. Kūrėjas Martynas Gediminas, kurio darbas bus eksponuojamas parodoje, sako, kad ši ekspozicija – apie laisvę.
Airija į šių metų „Euroviziją“ siunčia Bambie Thug su daina „Doomsday Blue“. Dainos stilių kaip kurie apibūdina kaip elektro-repą, kiti – kaip gotišką pop. Pati atlikėja sako, kad muzika jai – būdas eksperimentuoti, atrasti save.
Pavasario žiedais pasipuošė viena romantiškiausių vietų pasaulyje. Legendiniai Nimfos sodai, ir taip gausiai lankomi turistų, dabar žiedais vilioja gamtos mėgėjus. Geriausias metas lankyti sodą – balandį ir gegužę, kai žydėjimas intensyviausias.
Rytas su knyga. Literatūrą apžvelgia ir rekomendacijomis dalijasi LRT KLASIKOS laidų vedėja Jolanta Kryževičienė.
Mitus, susijusius su aplinkosauga, paneigia VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius dr. Egidijus Rimkus ir EK atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotoja Agnė Kazlauskaitė.
Ved. Audra Avižiūtė.
Kitos nuorodos: