Po dar vienos plataus masto Rusijos atakos, Ukrainos energetikos bendrovė stabdo dujų eksportą. Maskva paleido per 30 sunkiai numušamų raketų, taikytasi ir į požemines dujų saugyklas. Lenkija praneša, kad viena raketa trumpam buvo pažeidusi ir jos oro erdvę. Varšuva žada iškviesti Rusijos ambasadorių.
Rusijoje – gedulas, pagerbiamos per penktadienio išpuolį koncertų salėje prie Maskvos žuvusius žmones. Aukų skaičius peržengė 130, sužeistųjų – per 150. Gelbėtojai tebeieško išgyvenusiųjų.
Katalikai Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, mini Verbų sekmadienį. Per liturgines apeigas primenamas Biblijoje aprašytas Kristaus įžengimas į Jeruzalę, šventinamos verbos.
Vilniaus Kudirkos aikštėje šiandien plazdėjo baltarusių tautinės vėliavos. Lietuvoje gyvenantys baltarusiai susirinko paminėti Laisvės dienos išvakarių ir padėkoti lietuviams už priėmimą į mūsų šalį.
Europos Parlamentas siekia mažinti tekstilės atliekų visoje Bendrijoje ir siūlo atliekų ir jų tvarkymo atsakomybę perkelti gamintojams. Aplinkos ministerijos teigimu, tekstilės gamintojai turės finansuoti atliekų surinkimą, jų tvarkymą, perdirbimą. Gamintojų nuomone - tai nesąžininga, nes gamybos procese atliekų lieka mažai, o didžioji dalis gaminių iškeliauja svetur.
Didesniuose miesteliuose užsidarant maitinimo įstaigoms, tokių paslaugų imasi kaimų bendruomenės. Įvairioms progoms nuomoja sales, teikia maitinimo paslaugas, steigia siuvyklas. Uždirbtas lėšas naudoja bendruomenių veikloms finansuoti, padeda vaikų dienos centrams.
Ved Eglė Bučelytė.
Kitos nuorodos: