Premjerė Ingrida Šimonytė teikia Lauryno Kasčiūno kandidatūrą į krašto apsaugos ministrus. Kasčiūnas sako, jei prezidentas jį paskirs, darbą pradės nuo pokalbių su opozicija dėl gynybos finansavimo. Postą paliekantis Arvydas Anušauskas vadovauti nacionalinio saugumo komitetui neketina, sako norįs atvėsti.
Daugiau nei 60 politikų, atsargos kariškių, ekspertų iš Europos ir Jungtinių Valstijų pasirašė atvirą kreipimąsi į Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą. Laiške pabrėžiama, kad kanclerio atsargumo politika Ukrainai kelia pralaimėjimo riziką ir stiprina agresyvų Maskvos kursą. Lietuvoje kol kas vienintelis šį atvirą laišką pasirašė Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Tomas Janeliūnas. Politologas sako, kad tai vienas iš bandymų parodyti, koks pavojingas yra Vokietijos nuolaidžiavimas. Taip pat šia tema – K. Adenauerio fondo Lietuvoje vadovė Fausta Šimaitytė.
Laidoje – KTU fakulteto dekanas Ainius Lašas.
Jungtinės Tautos teigia – Gazos šiaurėje gresia neišvengiamas badas. Visame ruože jis paveiks per milijoną žmonių – daugiau nei pusę gyventojų. Iš Jungtinių Tautų žmogaus teisių įgaliotinių lūpų net skamba kaltinimai Izraeliui galimais karo nusikaltimais, nors Netanjahu vyriausybė neigia trikdanti humanitarinės pagalbos tiekimą. Išsamiau – Vokietijos Tiubingeno universiteto tyrėjas Žilvinas Švedkauskas.
Ved. Guoda Pečiulytė.
Kitos nuorodos: