Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad buvusiam investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partneriui Šarūnui Stepukoniui galbūt pralošus milijonus fondo įmonių lėšų, kyla klausimų dėl kontroliuojančių institucijų darbo. Seimo pirmininkė teigia, kad po šios istorijos pavasario sesijoje atsiras ne viena iniciatyva lošimų verslui griežtinti. Kai kurie politikai jau kalba, kad reikėtų didinti baudas lošimų bendrovėms ir drausti lošimų reklamas. Kiti atkreipia dėmesį, kad dėl situacijos reaguoti turėjo ir bankai.
Plačiau pasakoja tinklalaidžių kūrėjas Skirmantas Malinauskas.
Paramos Ukrainai akcijoje „Radarom!“ jau paaukota virš 1 mln. 877 tūkst. eurų. Už juos galima nupirkti 250 saugaus kario ekipuotės komplektų, kuriuose – Lietuvoje pagaminti naktinio matymo prietaisai, optiniai taikikliai, individualūs antidronai.
Ukrainos prezidentas, paklaustas apie kariuomenės vado atleidimą, patvirtino svarstantis apie pokyčius. Pranešimai, esą Volodymyras Zelenskis nusprendė atleisti Valerijų Zalužną pasirodė praėjusią savaitę. Nors šalies vyriausybė tokius pranešimus paneigė, interviu italų televizijai Zelenskis patvirtino, kad Ukrainai reikia pokyčių. Jie, pasak šalies prezidento, susiję ne su vienu asmeniu ir ne tik su kariuomene. Zelenskio teigimu, visi šalies lyderiai turi judėti ta pačia kryptimi, neprarasti vilties ir tikėjimo pergale.
JAV Senatas pristatė 118 mlrd. dolerių vertės įstatymą, kuris sugriežtintų migracijos politiką ir pasienio apsaugą. Įstatymas taip pat numatytų 60 mlrd. dolerių paramą Ukrainai. Bet toks Senato demokratų ir respublikonų kompromisas veikiausiai užstrigs Atstovų Rūmuose, kurių pirmininkas respublikonas Mike‘as Johnsonas įstatymą kritikuoja. Nesutarimai dėl imigracijos aštrėja ir tarp pietinių valstijų bei federalinės valdžios. Teksasas rekordinį migrantų srautą stabdo tiesdamas koncertiną, nors pagal federalinę sistemą – ji neteisėta.
Plačiau – LRT korespondento Augustino Šemelio reportaže iš Teksaso.
JAV Valstybės sekretorius atvyko į Saudo Arabiją. Nuo Izraelio ir „Hamas“ karo pradžios tai jau penktas kartas, kai Antony Blinkenas lankosi Artimuosiuose Rytuose. Regione Amerika priversta imtis vis griežtesnių priemonių, smūgiuoja ne tik Jemeno hučiams, bet ir su Iranu siejamiems taikiniams Irake ir Sirijoje. Blinkeno vizito išvakarėse, Joe Bideno administraciją taip pat sukritikavo Izraelio kraštutiniai dešinieji, neva valdant Donaldui Trumpui kariauti su „Hamas“ būtų lengviau.
JAV ir JK smūgius hučiams apžvelgia ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas dr. Simonas Čepėnas.
Didžiausio pasaulyje dalelių greitintuvo Šveicarijoje mokslininkai pateikė pasiūlymus dėl naujo, daug didesnio superprietaiso. Jo tikslas – rasti 95 proc. trūkstamos visatos. Patvirtintas projektas būtų tris kartus didesnis už dabartinį milžinišką įrenginį. Tačiau kritikams kliūva kaina – pradinės statybos išlaidos siektų beveik 14 mlrd. eurų, tad keliamas klausimas, ar tai ekonomiškai tikslinga. Didžiausias Didžiojo hadronų priešpriešinių srautų greitintuvo pasiekimas – prieš 12 metų aptikta nauja dalelė, vadinama Higso bozonu. Tačiau nuo to laiko jo užmojai surasti du šventuosius fizikos gralius – tamsiąją medžiagą ir tamsiąją energiją – pasirodė esą nepasiekiami, todėl kai kurie mokslininkai mano, kad yra pigesnių variantų.
Kokios yra garantijos, kad naujasis superprietaisas būtų sėkmingas, pasakoja „CERN-LT“ konsorciumo vykdomasis direktorius prof. Ramūnas Aleksiejūnas.
Los Andžele praūžusiuose „Grammy“ apdovanojimuose ryškiausiai spindėjo dainininkė Taylor Swift. Atlikėja laimėjo du apdovanojimus, o vienas jų – už Metų albumą. Toks „Grammy“ prizas Taylor Swift kolekcijoje – jau ketvirtasis. Tiek įvertinimų už albumą nėra sulaukęs joks atlikėjas.
Plačiau pasakoja LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys.
Ved. Rasa Tapinienė.
Kitos nuorodos: