Apie Vilniuje įtikėjusį, iš Ukrainos kilusį ir Vitebske nukankintą šv. Juozapatą jau esame pasakoję, o štai jo įkurtas Bazilijonų ordinas nusipelno atskiros istorijos – tai tikrasis, gyvas LDK paveldas. Ordinas veikia visame pasaulyje, o jo įtaka – tik stiprėja. Apie visa tai plačiau – pirmame laidos pasakojime.
Ar kada bandėte spėti, kokia pirmoji Liberto Klimkos profesija? Šiandien jį vadiname etnologu, etnokosmologu, etnokultūrininku, bet kadaise jis baigė fiziką. Kodėl tokį įdomų vardą tėvai suteikė mūsų mielam profesoriui? Pasakojimas apie asmenybę, kurią visi pažįstame, bet ar tikrai?
Verkiai – kadaise nuo miesto nutolęs medžioklės kompleksas, o šiandien yra sostinės puošmena, suteikianti spalvą visam rajonui. Kokios asmenybės jį valdė ir kūrė? Kiek čia persipina likimų? O gal ir jūs gyvenate dvaro teritorijoje, tik nežinote?
Ved. Saulius Pilinkus.
Kitos nuorodos: