Po pusantrų metų kainų didėjimo statistikai fiksuoja priešingą reiškinį – defliaciją. Pokytis, pasak ekonomistų, labai trapus, bet vis tiek rodo optimistinę kryptį. Premjerės patarėjo teigimu, defliacija yra vienas iš sunkmečio pranašų. Be to, pamažu augant nedarbui, jis siūlo pristabdyti darbuotojų iš trečiųjų šalių atsivežimą. Verslas sako, kad tai būtų absurdas.
Išaiškinta nusikalstama grupuotė, į Lietuvą įvežusi ir pardavusi pasibaigusio galiojimo maisto produktų. Policijos duomenimis, tokios produkcijos realizuota už milijoną eurų.
Rusija tęsia oro atakas prieš Ukrainos sostinę. Nuo raketų ir iranietiškų dronų Kyjivo gyventojams teko slėptis net du kartus. Pirma ataka surengta paryčiais, dar neprašvitus, antra – prieš pat vidurdienį. Abiem atvejais suveikė Ukrainos oro gynybos sistemos.
Dėl liepos 11-12 dienomis vyksiančio NATO viršūnių susitikimo Vilniuje, eismas bus ribojimas aplink oro uostą, parodų ir kongresų centrą „Litexpo“, Seimą ir Senamiestyje. Patekti į Senamiestį bus galima tik pėsčiomis, perėjus apsaugos zonas.
Nuo liepos mažėja visuomeninė elektros kaina gyventojams. Skaičiuojama, kad vartotojai už 100 kilovatvalandžių elektros per mėnesį sutaupys apie 5 eurus. Kadangi kilovatvalandė nebekainuos 28 centų, antrą pusmetį nebus ir valstybės kompensacijų.
Pasaulio šalių lyderiai sveikina Recepą Tayyipą Erdoganą laimėjus Turkijos prezidento rinkimus. Tačiau atotrūkis nuo varžovo – jungtinės opozicijos kandidato Kemalio Kilicdaroglu – nesiekia 5 procentų. Erdogano vadovavimo laikotarpiu šaliai vis labiau linkstant į autoritarizmą, stebėtojai rinkimus vadina prarasta galimybe gaivinti demokratiją.
Vilniuje, Šventųjų Jonų Bažnyčioje, atsisveikinama su šeštadienį mirusia muzikologe, ilgamete LRT radijo ir televizijos laidų vedėja Zita Kelmickaite. Atėjusieji atiduoti paskutinę pagarbą sako – Zita buvo visų kartų žmogus, praverdavusi kiekvieno širdį.
Nuo rugsėjo dalis klasių mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas. Daug dėmesio bus skiriama svarbiausioms gyvenime reikalingoms kompetencijoms ugdyti, mokytojams suteikiama galimybė trečdalį mokomojo turinio rinktis patiems. Tačiau programa patenkinti ne visi pedagogai.
Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejuje eksponuojama Čiurlionių šeimos relikvija – giesmynas ir vargonų dalys. Manoma, kad instrumentu vargonavo Čiurlionio tėvas. Neseniai Kabelių bažnyčioje rastos kitos vargonų dalys bus pervežtos į Bažnytinio paveldo muziejų, tačiau sutarimo kur – Vilniuje, Kaune ar Varėnos rajone turėtų būti saugomi vargonai – dar nėra.
Molėtų jauniesiems kūrėjams – išskirtinė galimybė pristatyti savo darbus. Baigę dailės mokyklą, mokiniai baigiamuosius kūrinius pristato kaip profesionalūs menininkai – Dailės galerijoje. Taip siekiama juos paskatinti ir toliau siekti kūrėjo kelio bei grįžti į gimtąjį kraštą.
Ved. Eglė Bučelytė.
Su vertimu į gestų kalbą.
Kitos nuorodos: