Rusija turi pralaimėti karą Ukrainoje, kad nustotų siekti užkariauti teritorijas, kurias kadaise kontroliavo. Tai Ukrainos prezidentas pareiškė vaizdo žinute per Kaune vykstančią konferenciją.
Prieš metus Rusijos kariuomenė nesislapstydama už Donbaso separatistų nugarų užpuolė visą Ukrainos teritoriją.
Vakarų lyderiai reiškia palaikymą su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai ir skelbia apie naujus pagalbos veiksmus.
Minint karo Ukrainoje metines prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad šis karas – tai žūtbūtinė laisvojo pasaulio kova už vertybes.
141 pasaulio valstybė Jungtinių Tautų generalinėje asamblėjoje balsavo už rezoliuciją, reikalaujančią Rusijos nedelsiant išvesti karius iš Ukrainos.
Tarptautiniame forume Vytauto Didžiojo universitete aptartas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio Taikos formulės įgyvendinimas.
Kinija pristatė dvylikos punktų taikos Ukrainoje planą. Pekinas ragina gerbti valstybių suverenitetą, nutraukti ugnį ir atnaujinti taikos derybas, taip pat stabdyti sankcijas.
Estija mini Nepriklausomybės dieną. Šiuolaikinė Estijos valstybė sukurta prieš 105 metus.
Reaguojant į žiniasklaidos atskleistą nelegalų atliekų verslą, pavasario sesijoje Seimo bus prašoma suteikti daugiau įgaliojimų aplinkosaugos inspektoriams, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Ved. Jovita Vitkauskė.
Kitos nuorodos: