Ukraina tęsia grūdų eksportą. Rusijai nusprendus grįžti prie grūdų eksportą užtikrinusio tarptautinio susitarimo, iš Ukrainos uostų išplaukė mažiausiai 7 ukrainietiškus grūdus gabenantys laivai. Volodymyras Zelenskis pasikeitusią poziciją vadina Rusijos agresijos nesėkme.
Tęsiantis susidūrimams tarp Rusijos ir Ukrainos pajėgų, šiandien ir vėl apšaudyta Zaporižios atominės jėgainės teritorija. Ukrainos teigimu, po Rusijos smūgių apgadintos aukštos įtampos tiekimo linijos, o elektrinė ir vėl atjungta nuo energijos tinklų.
Situaciją Ukrainoje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Svarbi valanda“ komentuoja politologas Vytis Jurkonis.
Šiaurės Korėjos tarpžemyninės raketos bandymas. Šįryt Japonijos Mijagio ir Jamagatos prefektūras Japonijoje pažadino oro pavojaus sirenos, o žmonėms buvo nurodyta slėptis: pakrančių sargyba pranešė apie šalies link iš Šiaurės Korėjos artėjančią tarpžemyninę balistinę raketą. Į Japonijos oro erdvę ji nepateko. Pasak Pietų Korėjos karinių šaltinių, skrydžio viduryje sugedusi raketa nukrito į Japonijos jūrą. Padažnėjusius Šiaurės Korėjos raketų bandymus komentuoja VDU Azijos studijų centro ekspertas Arvydas Kumpis.
Belgijos prekyba su Rusija augo 81 proc. „The New York Times“ skelbia, kad po invazijos į Ukrainą, kai kurių šalių prekyba su Rusija išaugo, tarp jų ir Europos Sąjungos šalys. Belgijos prekybos apimtys su agresore išaugo per 80 procentų, Ispanijos – per 50. Nyderlandų – apie 30 procentų. Labiausiai prekyba augo su Indija – per 300 procentų, su Turkija – apie 200. Kaip belgai aiškina išaugusią prekybą su Rusija, apžvelgia LRT reporterė Briuselyje Justina Ilkevičiūtė.
Vakarų prekyba su Rusija. Per Sicilijoje esančią naftos perdirbimo gamyklą, kuri priklauso antrai didžiausiai Rusijos naftos ir dujų milžinei „Lukoil“, toliau keliauja žaliava, dyzelino ir kitais perdirbtos naftos produktų pavidalais pasiekianti Jungtinių Valstijų rinką. Nenutrauktą Vakarų prekybą su Rusija komentuoja ambasadorius ypatingiems pavedimams Linas Linkevičius.
JAV ir Jungtinė Karalystė kelia palūkanas. Pasauliui toliau ieškant būdų kovoti su infliacija, Jungtinės Karalystės centrinis bankas skelbia didinantis bazines palūkanas. Didžiausias kėlimas per dešimtmečius neigiamai paveiks turinčius paskolas ar kreditus, taip pat kreditinių kortelių įsiskolinimus. Centrinis bankas įspėja, tikėtina, tai – ne paskutinis kėlimas, tačiau jų reikia, nes infliacija per aukšta, o Jungtinė Karalystė yra pakeliui į ilgiausią šalies istorijoje recesiją.
Seimas nusiteikęs didinti biudžeto išlaidas. Seimo nariai įregistravo siūlymų kitų metų biudžeto išlaidas didinti milijardu. Premjerė sako, didinti valstybės skolos Vyriausybė nenusiteikusi. Nepaisant to, valdančiųjų liberalų iniciatyva Seimas nuo kitų metų įteisino pridėtinės vertės mokesčio lengvatą kai kuriems elektromobiliams, nors Vyriausybės išvada buvo neigiama.
J. Bideno perspėjimai dėl JAV demokratijos. Iki JAV vidurio kadencijos rinkimų likus mažiau nei savaitei, prezidentas Joe Bidenas kreipėsi į šalį ir perspėjo, kad pavojuje – pati šalies demokratija, nes rinkimuose dalyvauja keli šimtai rinkimų rezultatų nepripažįstančių kandidatų.
Ved. Rasa Tapinienė.
Kitos nuorodos: