Per daug optimistiniu valstybės biudžeto projektą vadinantis Butkevičius: šiuo metu reikia elgtis labai atsakingai
Vyriausybė teikia Seimui deficitinį kitų metų biudžeto projektą. Jame numatomas beveik 5 procentų biudžeto deficitas, valstybės skola – 43 procentai BVP. Išsamiau apie biudžeto projektą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo Algirdo Butkevičiaus komentaras.
Genytė-Pikčienė apie valstybės biudžeto projektą: turėtų padėti ir žmonėms, ir verslui
Penktadienį Vyriausybė pristatė deficitinį 2023 m. biudžeto projektą. Planuojama, kad biudžeto deficitas sieks 4,9 proc. nuo bendrojo vidaus produkto.
„Kažkas pasakys, kad čia ne bėda, kad galima didinti deficitą iki 6, 7 proc., tačiau taip nėra. Ne tik dėl moralinių dalykų, nes skola yra kažkieno sumokėti mokesčiai. Seimo nariai, Vyriausybė, prezidentas, mes daliname svetimus pinigus. (...) Ar gali valstybė skolintis beatodairiškai? Mūsų nuomone tuo piktnaudžiauti negalima“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė premjerė Ingrida Šimonytė, pristatydama kitų metų valstybės biudžetą.
Plačiau biudžeto projektą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ komentuoja INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.
ES lyderių susitikime dėl energijos kainų – klausimai Scholzui: ar Vokietija sudarys pagrindą nesąžiningai konkurencijai?
Europos Sąjungos lyderiai šiandien Prahoje tariasi, kaip mažinti dujų kainą gyventojams ir pramonei. Kas svarbiausia šioje neformalioje Europos Vadovų Taryboje?
LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – LRT reporterio Luko Kivitos komentaras.
Europoje pastaraisiais metais ženkliai auga duonos kaina: kokių pasekmių tai gali turėti?
Visoje Europoje pastaraisiais metais ženkliai auga duonos kainos – ypač po Rusijos pradėto karo Ukrainoje. Lietuva, beje, tarp tų šalių, kur duona brango labiausiai. Kokių pasekmių tai gali turėti?
86-erių Kauno rajono gyventojas ėmėsi mėgstamos veiklos – bando tapyti taip, kaip tai darė da Vinci
Imtis mėgstamos veiklos niekada nevėlu. Tai savo pavyzdžiu įrodė 86-erių Kauno rajono gyventojas. Visą gyvenimą dirbęs restauratoriumi, sulaukęs pensinio amžiaus ėmėsi tapybos. Senjoro darbai ne tik portretai ar peizažai. Jis sau meta ir iššūkius, ar pavyktų nutapyti taip, kaip tapė Leonardas da Vinci ar Janas Vermeeris.
Urbonaitė apie Širinkienės siūlymus įvesti Vyriausybės nariams išsilavinimo cenzą: tai – pigus populizmas
Prahoje šiandien – neformali Europos Vadovų Taryba, bet dar artėjant jai – naujos įtampos tarp užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio ir prezidento Gitano Nausėdos. Dar praėjusią savaitę atsinaujinę apsižodžiavimai dėl to, kas turėtų atstovauti Lietuvai – prezidentas ar premjerė, – šią savaitę prasitęsė Landsbergiui įvardijus, kad jis, kaip ir visi rinkėjai, tikisi, jog Nausėdai pavyks parsivežti teigiamų rezultatų iš EVT, jei jau tokią didelę atsakomybę prisiėmė. Nausėda atkirto – Landsbergis turėtų mažiau mokyti kitus ir daugiau dirbti pats.
Plačiau šią ir kitas politikos naujienas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ aptaria politologė Rima Urbonaitė.
„Matome mokslo daktarų Seime, kurių, pripažinsiu, nesinorėtų prileisti prie mygtuko, kuriuo yra priiminėjami įstatymai. Buvo sužaista visuomenės nuotaikomis, bet lygiai taip pat galima įregistruoti įstatymo projektą, kad, pavyzdžiui, rinkėjai, kol neišlaiko politinės sistemos egzamino, negalėtų dalyvauti rinkimuose. Šįkart – labai rimtai prašauta pro šoną“
Nobelio taikos premiją gavęs Beliackis Minsko režimo buvo įkalintas ir dėl Lietuvos klaidos
Šių metų Nobelio taikos premija atiteko baltarusių žmogaus teisių gynėjui Alesiui Beliackiui, kuris įkūrė organizaciją „Viasna“, Rusijos žmogaus teisių organizacijai „Memorial“ ir Ukrainos žmogaus teisių organizacijai „Pilietinių laisvių centras“, penktadienį paskelbė Norvegijos Nobelio komitetas.
Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – LRT užsienio naujienų redaktoriaus Tado Paškevičiaus komentaras.
Minint 100-ąsias insulino atradimo ir pritaikymo medicinoje metines – Kaune sukurtas koliažas iš šio preparato švirkštų
Minint 100-ąsias insulino, skirto cukriniame diabetui gydyti, atradimo ir pritaikymo medicinoje metines, Kauno klinikų sieną papuošė koliažas iš 4 tūkst. panaudotų insulino švirkštų. Koliažas skirtas Kaune gimusiam mokslininkui Oskarui Minkovskiui, kurio moksliniai tyrinėjimai prisidėjo prie insulino atradimo. Anot gydytojų, insulinas iki šiol nepamainomas vaistas, leidžiantis kontroliuoti cukrinį diabetą.
Kviečia ne tik vasarą, bet ir rudenį: kurortai žada puikų poilsį ir šaltesniu metų laiku
Kol viešbučiai ir restoranai skaičiuoja Vyriausybės žadamą paramą, kurortai laukia svečių ir žada, kad ruduo – geras metas ilsėtis, ypač, kai dar prognozuojama ir laukta bobų vasara.
Ved. Simona Vasiliauskaitė.
Kitos nuorodos: