Ukrainos tarnybos baiminasi, kad atkovotoje Borodiankoje žudynių mastas gali būti net didesnis nei Bučoje
Ukrainos valdžia rytuose gyvenančius piliečius ragina kuo skubiau evakuotis arba rizikuoti gyvybe, Rusijai čia permetant didžiąją dalį pajėgų ir greitu metu planuojant plėsti atakas Donbase. Priešo daliniai persi- grupuoja po nesėkmingo bandymo užimti sostinę. Ukrainos pajėgoms įžengiant į anksčiau okupuotas Kyjivo srities teritorijas, atsiveria ir nauji Rusijos pajėgų nusikaltimų mastai. Pasaulį sukrėtus vaizdams iš Bučos, baiminamasi, kad atkovotoje Borodiankoje žudynių mastas gali būti net didesnis.
Vašingtonas ir Londonas skelbia naujas sankcijas Maskvai: įtraukia Putino dukras į juodąjį sąrašą, žada atsisakyti dujų ir anglių
Vašingtonas ir Londonas skelbia naujas sankcijas Maskvai. Jungtinės Valstijos ne tik įšaldo Rusijos didžiųjų bankų sąskaitas, bet ir įtraukia Vladimiro Putino dukras į juodąjį sąrašą, o Jungtinė Karalystė iki metų pabaigos žada atsisakyti Rusijos dujų ir anglių.
Kultūros ministerijai baigiant ruošti desovietizacijos įstatymą, bus sprendžiamas sovietinių paminklų likimas
Kultūros ministerija baigia ruošti desovietizacijos įstatymą, kuris numatytų ir sovietinių memorialų išsaugojimą arba naikinimą. Didžiausių iššūkių turėtų sukelti paminklai esantys kapinėse – dėl tarptautiinių susitarimų. Šiuo metu Lietuvoje, skaičiuojama apie pusantro šimto sovietinių paminklų.
Didėja ukrainiečių mokytojų poreikis, tačiau papildomiems mokytojams samdyti jau trūksta lėšų
Didėja ukrainiečių mokytojų poreikis. Vieni mokyklų vadovai mokytojų iš Ukrainos ieško skelbimuose, o kiti – samdo mokinių tėvus, kurie yra pedagogai. Kai kur papildomiems mokytojams samdyti jau trūksta lėšų. Švietimo ministrė sako, kad kelios mokyklos galėtų samdyti vieną mokytoją.
Lietuvoje vis mažiau norinčių mokytis jūrinių specialybių: per keletą metų jų sumažėjo perpus
Lietuvoje vis mažiau norinčių mokytis jūrinių specialybių: per keletą metų jų sumažėjo perpus. Laivų savininkai skundžiasi, kad stinga personalo ir nori įdarbinti daugiau užsieniečių. Lietuvoje paruošiamų specialistų užtenka, bet dažnas renkasi geriau apmokamą darbą užsienio kompanijose.
Kitos nuorodos: