Luhansko gyventojai perspėti apie didelį pavojų – Rusijos agresoriai susprogdino azoto rūgšties saugyklą. Pasaulį pasiekia vis daugiau Rusijos okupantų nusikaltimų įrodymų. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis žada, jog visi kaltininkai, vykdę žudynes Bučoje, turės atsakyti.
Po Rusijos agresorių įvykdytų masinių žudynių Ukrainoje, ES svarsto sankcijas Rusijos naftos, dujų ir anglių importui.
Prezidentas Gitanas Nausėda, kreipdamasis į Vokietijos bankų asociacijos renginio dalyvius, paragino toliau plėsti tarptautines sankcijas Rusijai, atsisakant naftos ir dujų importo, uždarant jūrų uostus Rusijos laivams, ribojant visų likusių Rusijos ir Baltarusijos bankų finansines operacijas.
Dėl ES finansinių sankcijų Rusijai, Lietuvoje daugėja įšaldyto turto.
Nuo karo bėgantys ukrainiečiai – iššūkis Vakarų šalims, kurios nebuvo pasiruošusios priimti didelių srautų.
20 karo pabėgėlių iš Ukrainos vyriausybiniu lėktuvu kartu su Japonijos užsienio reikalų ministru iš Varšuvos atskrido į Tokiją.
Valstybės saugumo departamentas įspėja – gegužės 9-ąją, kai rusai mini pergalės Antrajame pasauliniame kare prieš nacistinę Vokietiją dieną, galimos provokacijos ir smurtiniai incidentai.
Per Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalą bus galima importuoti dujas ir iš Kataro.
Egzaminų užduotis siekiama pritaikyti didesnei daliai mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių.
Orai.
Ved. Eglė Bučelytė.
Kitos nuorodos: